Νίκησε τον Ηρακλή Σαπών και ανέβηκε 6η η Φιλία Κομοτηνής!

Μια ευρεία νίκη επί του Ηρακλή Σαπών με 5-1 πανηγύρισε η Φιλία Κομοτηνής στο πλαίσιο της 24ης αγωνιστικής της Β’ ΕΠΣ Θράκης.

Οι γηπεδούχοι είχαν την υπεροχή σε όλη τη διάρκεια της αναμέτρησης, ενώ κατάφεραν για το μεγαλύτερο διάστημα του παιχνιδιού να μην απειληθούν, κρατώντας μακριά από τα καρέ τους τον Ηρακλή. Έτσι υπερασπιζόμενοι το 2-0 της ανάπαυλας και παρ’όλο που στις αρχές του δεύτερου μέρους οι φιλοξενούμενοι μείωσαν σε 2-1, η Φιλία κατάφερε να φτάσει στο τελικό 5-1, σκαρφαλώνοντας στην 6η θέση της βαθμολογίας, ενώ η ομάδα των Σαπών υποχώρησε στην 8η.

Μόλις στο 1ο λεπτό με αυτογκόλ έγινε το 1-0, ενώ λίγο πριν το τέλος του ημιχρόνου ο Αρναούτ Ριντβάν έκανε το 2-0. Στο 55′ ο Αναστασιάδης μείωσε σε 2-1, αλλά δέκα λεπτά αργότερα ο Αδέμ Αμέτ έδωσε και πάλι προβάδισμα δύο τερμάτων στην ομάδα του. Στην συνέχεια ο Αρναούτ Ριντβάν ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 4-1, ενώ ο Αδέμ Αμέτ ήταν αυτός που έγραψε το τελικό 5-1.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Ντοσίδης που είχε για βοηθούς την Τσιλφίδου και τον Γεωργιάδη.