Photos: Σαν “σίφουνας” και υπό το βλέμμα του Κούγια πέρασαν απο την Λάρισα οι Νέοι της Ξάνθης!Αγωνίστηκαν οι Θρακιώτες της ΑΕΛ

Άμεση ήταν η επιστροφή των Νέων της Ξάνθης στις νίκες, με τους παίκτες του Κώστα Προδρομίτη να κερδίζουν με άνεση την ΑΕΛ στο Αλκαζάρ με 3-0

Η ομάδα της Ξάνθης μπήκε πολύ δυνατά στο παιχνίδι και μόλις στο 8′ με κεφαλιά του Φεϊζί Χασάνογλου πήρε το προβάδισμα στο σκορ, με τον Χασάνογλου μάλιστα να σκοράρει εκ νέου στο 17′ για το 2-0, ενώ τον θρίαμβο της Ξάνθης έκλεισε στο 32′ ο Νίκος Σαμπανίδης. Στην επανάληψη ο ρυθμός του αγώνα έπεσε, οι γηπεδούχοι δεν είχαν τα ψυχικά αποθέματα να απαντήσουν, ενώ οι φιλοξενούμενοι έκαναν συντήρηση δυνάμεων έχοντας το 0-3 από το πρώτο ημίχρονο.

Βασικός ξεκίνησε για την Λάρισα ο Ξανθιώτης Γιάννης Μουξιός, ενώ ως αλλαγή πέρασε ο Κομοτηναίος Κώστας Γαλεάδης. Τον αγώνα παρακολούθησε και ο ιδιοκτήτης της Λάρισας Αλέξης Κούγιας. Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Τσιτανούδης με βοηθούς τους Στάικο και Παραφέστα απο την ΕΠΣ Λάρισας

ΑΕΛ (Μίλτος Ζιάκας): Σαφαρίκας, Δερμιτζάκης, Καραμπίνας (85’ Γκαλγκανόπουλος), Νούσιος, Κυρμιτσής, Σαλτάρης, Μουξιός (57’ Μασούρας), Πλατάνας (57’ Γαλεάδης), Βαφειάδης, Μπιγκάνος.

Ξάνθη (Κώστας Προδομίτης): Τζελέπης, Χασάνογλου, Παπάζογλου, Πεταλωτής (76’ Αγγελόπουλος), Σουλεϊμάν, Θεοφυλάκης, Σαμπανίδης, Δουλγέρης (66’ Δημητρίου), Τσάπαρης, Καλογιάννης (70’ Στοϊνοβιτς), Τσέλα.