Αποβολή ρεκόρ για Τοροσίδη που αποβλήθηκε, άδικα, μέσα σε τέσσερα λεπτά!

Αποβολή… ρεκόρ για τον Βασίλη Τοροσίδη, στην αναμέτρηση της Μπολόνια με τη Σαμπντόρια!  Ενώ οι «ροσομπλού» προηγούνταν 2-0, ο ξανθιώτης αμυντικός (πιθανώς, στο καλύτερο φετινό του ημίχρονο με τη φανέλα της Μπολόνια) αντίκρισε δύο κίτρινες κάρτες μέσα σε τέσσερα λεπτά, στο 43′ και στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων, και πήρε την άγουσα για τα αποδυτήρια νωρίτερα από τους υπόλοιπους παίκτες του γηπέδου…

Αξίζει να τονίσουμε, πάντως, πως ο Ντούβαν Ζαπάτα εκμαίευσε τη δεύτερη κίτρινη κάρτα του 32χρονου μπακ, ξεγελώντας τον διαιτητή με… θέατρο ολκής!  Αυτή ήταν, μόλις, η δεύτερη κόκκινη κάρτα του «Τόρο» στην Ιταλία και τέταρτη, συνολικά, στην καριέρα του!

Για την ιστορία με τον Τόρο να κάνει εξαιρετικά πράγματα στο αριστερό άκρο της άμυνας, απο τα δικά του πόδια ξεκινά η προσπάθεια για το 1-0 με τον Βέρντι στο 3′, προηγούνταν εκείνη την ώρα με 2-0 μετά το τέρμα και του Μ’ Μπαγιέ. Ενώ παρότι με παίκτη λιγότερο στο δεύτερο μέρος οι ροσομπλούν πέτυχα και τρίτο γκολ με τον Οκουόνκο και έφτασαν σε μια άνετη νίκη με 3-0.