Φινάλε στη σαιζόν με νίκη επί του ΠΑΣ για τους Νέους της Ξάνθης!

Με νίκη ολοκλήρωσαν τις υποχρεώσεις τους στο φετινό πρωτάθλημα Νέων της Super League οι K20 της Ξάνθης, που επικράτησαν με 2-1 του ΠΑΣ Γιάννενα στα Πηγάδια με όλα τα γκολ να σημειώνονται στο πρώτο ημίχρονο.

Οι γηπεδούχοι πέτυχαν το 1-0 με τον Τενεκές 11′ και το 2-0 με τον Καλογιάννη στο 36′ με τον ΠΑΣ να μειώνει στο επόμενο λεπτό σε 2-1 διαμορφώνοντας το τελικό αποτέλεσμα με τον γκολ του Λιάσου.

Η ξανθιώτικη ομάδα ολοκλήρωσε το πρωτάθλημα συγκεντρώνοντας 33 βαθμούς και τερματίζοντας στην 11η θέση.
Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Μιχάλης Ελευθεράκης με βοηθούς τους Κώστα Γκοντόλια και Γιώργο Γκώγο της ΕΠΣ Ξάνθης.

ΑΟ ΞΑΝΘΗ: Σαββίδης, Τενεκες (74′ Τσιτσεκίδης), Παπάζογλου, Βαφειάδης, Ψεμματάς, Παπαδόπουλος, Τζιβανόπουλος (88′ Τσιεγγελίδης), Καλογιάννης, Χαντζής, Καπτέλι, Γράβας (80′ Βουτσάς).