Με 3 μετάλλια επέστρεψε από την Αθήνα ο ΑΣ ΑμεΑ Κότινος Αλεξ/πολης!

Περισσότερα στο δελτίο Τύπου του Κότινου που ακολουθεί:

Με τρία (3) μετάλλια στις… αποσκευές του, επέστρεψε στην Αλεξανδρούπολη, η αποστολή του Α.Σ. ΑμεΑ «ΚΟΤΙΝΟΣ», από την Αθήνα, όπου το διήμερο 25 & 26 Μαρτίου, διεξήχθη το πανελλήνιο πρωτάθλημα πινγκ πονγκ ΑμεΑ 2017, στις εγκαταστάσεις του Βυζαντινού Αθλητικού Κέντρου στον Άλιμο.

Στην κορυφαία εγχώρια διοργάνωση του πινγκ πονγκ, συμμετείχαν 62 αθλητές και αθλήτριες, δημιουργώντας νέο ρεκόρ για το άθλημα, η εξέλιξη του οποίου κάθε χρόνο είναι και μεγαλύτερη.

Στην πρώτη του συμμετοχή σε πανελλήνιο πρωτάθλημα επιτραπέζιας αντισφαίρισης ο Ραφαήλ Μαλαδάκης, κατέκτησε την 1 η θέση και το χρυσό μετάλλιο στην Κατηγορία SM9.

Στο ομαδικό (Κατηγορία ΤΜ6-7), η ομάδα μας, με τον Νίκο Αλατσατιανό και τον Παναγιώτη Ιωάννου, κατέκτησε την 2 η θέση και το αργυρό μετάλλιο.

Τέλος, στην πρώτη της συμμετοχή σε πανελλήνιο πρωτάθλημα επιτραπέζιας αντισφαίρισης, η Μαρία Κυριακίδου, κατέκτησε την 3 η θέση και το χάλκινο μετάλλιο στην Κατηγορία SF6.