Φινάλε με ακόμη 8 μετάλλια για τους Θρακιώτες στους Χειμερινούς αγώνες Κολύμβησης! Ο απολογισμός των 56 Θρακιώτικων συμμετοχών

Έπεσε η αυλαία και της τρίτης και τελευταίας μέρας των Χειμερινών αγώνων κολύμβησης στο Βορρά με όλες τις Κατηγορίες (πλην ΟΠΕΝ) να διεξάγονται στο Δημοτικό Κολυμβητήριο Καβάλας με την συμμετοχή 675 αθλητών και 54 σωματείων απο ολόκληρη την Βόρεια Ελλάδα, ανάμεσα τους φυσικά με μεγάλη συμμετοχή μετέχουν και κολυμβητές-τριες απο την Θράκη.

Μετά την εξαιρετική παρουσία την πρώτη μέρα με απολογισμό 3 μετάλλια και την συμμετοχή 38 κολυμβητών-τριών(θυμηθείτε ΕΔΩ), η δεύτερη μέρα ήταν ακόμη πιο εντυπωσιακή για τους Θρακιώτες αθλητές που εντυπωσίασαν τόσο με τις επιδόσεις τους όσο και με την παρουσία τους κατακτώντας συνολικά 14 μετάλλια και συμμετοχή 60 κολυμβητών-τριών(θυμηθείτε ΕΔΩ).

Συνολικά την τρίτη και τελευταία μέρα των αγώνων μετείχαν 56 αθλητές απο την Θράκη με συγκομιδή 8 μεταλλίων(1 χρυσό, 6 ασημένια και 1 χάλκινο). Το εντυπωσιακό μάλιστα είναι το γεγονός πως τα κατέκτησαν τα μικρά “δελφινάκια” απο την Θράκη που πρωταγωνίστησαν και τις προηγούμενες ημέρες, με μοναδική εξαίρεση τον Ευστράτιο Βολτέζο του ΟΦΘ Αλεξανδρούπολης που εντυπωσίασε κατακτώντας ένα ασημένιο και ένα χάλκινο μετάλλιο.

Το τρίτο τους μετάλλιο στην διοργάνωση πήραν οι Ιωάννης Στούρας, Αποστολία Τριπάκη και Εμμανουήλ Στασινόπουλος  όλοι τους του ΟΦΘΑ που κατέκτησαν την τελευταία μέρα αμφότεροι απο ένα ασημένιο. Τρίτο μετάλλιο και για τον Αναστάσιο Κούγκουλο του ΟΦΘΑ που έκλεισε την διοργάνωση κατακτώντας το χρυσό μετάλλιο.

Κατακτώντας το δεύτερο τους μετάλλιο ολοκλήρωσαν τους αγώνες οι Χρήστος Μουσίκας του Νηρέα Ορεστιάδας και Κωνσταντίνα Πανταζίδου του ΟΦΘΑ, κατακτώντας αμφότεροι απο ένα ασημένιο μετάλλιο.

Πέρα όμως απο τα μετάλλια είχαμε και πολύ καλές επιδόσεις και βελτίωση ατομικών ρεκόρ για σχεδόν όλους τους συμμετέχοντες απο την Θράκη.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα για τις 56 Θρακιώτικες συμμετοχές την δεύτερη μέρα των Χειμερινών αγώνων που διεξάγονται στην Καβάλα:

Αναλυτικά:

50μ. ΕΛΕΥΘΕΡΟ

ΕΦΗΒΩΝ

13. ΠΕΛΤΕΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΝΕ ΡΟΔΟΠΗΣ 2000 ΕΦΗΒ 00:25.97

21. ΜΑΚΡΟΠΟΥΛΟΣ ΘΕΟΦΑΝΗΣ Ο.Φ.Θ.ΑΛΕΞ 2000 ΕΦΗΒ 00:26.75

ΠΑΙΔΩΝ

12. ΑΛΕΞΑΝΔΡΙΔΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ ΝΟΑΛΕΞ 2002 ΠΑΙΔ 00:26.99

17. ΒΑΛΑΣΟΥΔΗΣ ΘΕΟΦΑΝΗΣ ΜΓΣ ΕΘΝ.ΑΛ 2002 ΠΑΙΔ 00:27.30

ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Α’ 

2. ΒΟΛΤΕΖΟΣ ΕΥΣΤΡΑΤΙΟΣ Ο.Φ.Θ.ΑΛΕΞ 2003 ΠΠ-Α 00:27.59

4. ΒΑΡΣΑΜΙΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΝΕ ΡΟΔΟΠΗΣ 2003 ΠΠ-Α 00:28.02

100μ. ΕΛΕΥΘΕΡΟ

ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Α’

13. ΤΣΙΠΛΑΚΗ ΧΡΙΣΤΙΝΑ ΝΕ ΡΟΔΟΠΗΣ 2003 ΠΚ-Α 01:08.32

ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Β’

9. ΞΕΝΙΤΟΠΟΥΛΟΥ ΚΑΛΛΙΟΠΗ Ο.Φ.Θ.ΑΛΕΞ 2004 ΠΚ-Β 01:08.46

10. ΖΑΦΕΙΡΟΠΟΥΛΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ ΝΟΑΛΕΞ 2004 ΠΚ-Β 01:08.48

15. ΜΑΡΓΚΕΡΙΤΙ ΒΑΛΕΝΤΙΝΑ ΝΟΑΛΕΞ 2004 ΠΚ-Β 01:11.97

100μ. ΠΡΟΣΘΙΟ

ΕΦΗΒΩΝ

6. ΖΗΛΟΥΔΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ ΝΗΡΕΑΣ ΟΡΕ 2000 ΕΦΗΒ 01:11.13

ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Α’

2. ΜΟΥΣΙΚΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ ΝΗΡΕΑΣ ΟΡΕ 2003 ΠΠ-Α 01:15.78

11. ΜΑΡΓΚΕΡΙΤΙ ΤΖΙΑΝΚΑΡΛΟ ΝΟΑΛΕΞ 2003 ΠΠ-Α 01:23.07

14. ΚΑΖΑΚΟΣ ΣΤΑΜΑΤΙΟΣ Ο.Φ.Θ.ΑΛΕΞ 2003 ΠΠ-Α 01:23.36

16. ΣΤΑΜΑΤΑΚΗΣ ΠΑΣΧΑΛΗΣ ΝΗΡΕΑΣ ΟΡΕ 2003 ΠΠ-Α 01:25.36

ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Β’

2. 159086 ΣΤΑΣΙΝΟΠΟΥΛΟΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ Ο.Φ.Θ.ΑΛΕΞ 2004 ΠΠ-Β 01:17.22

6. ΠΑΡΛΙΔΗΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ Ο.Φ.Θ.ΑΛΕΞ 2004 ΠΠ-Β 01:23.27

200μ. ΥΠΤΙΟ

ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ

6. ΚΩΤΑ ΔΕΣΠΟΙΝΑ Ο.Φ.Θ.ΑΛΕΞ 2001 ΚΡ-Α 02:32.27

16. ΠΡΟΚΙΔΗ ΕΙΡΗΝΗ-ΜΑΡΙΝΑ Ο.Φ.Θ.ΑΛΕΞ 2002 ΚΡ-Α 02:41.18

17. ΚΑΠΟΥΛΑ ΒΑΣΙΛΙΚΗ ΝΗΡΕΑΣ ΟΡΕ 2002 ΚΡ-Α 02:41.37

20. ΠΟΥΛΙΟΥ ΙΩΑΝΝΑ ΝΕ ΡΟΔΟΠΗΣ 2001 ΚΡ-Α 02:43.29

22. ΚΟΡΩΝΙΔΟΥ ΕΙΡΗΝΗ Ο.Φ.Θ.ΑΛΕΞ 2001 ΚΡ-Α 02:45.07

ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Α’

14. ΠΑΠΑΖΟΛΟΥΔΗ ΑΝΝΑ-ΜΑΡΙΑ Ο.Φ.Θ.ΑΛΕΞ 2003 ΠΚ-Α 02:47.69

ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Β’

6. ΓΚΟΥΤΖΙΒΕΛΑΚΗ ΓΕΩΡΓΙΑ ΝΟΑΛΕΞ 2004 ΠΚ-Β 02:40.23

200 ΜΙΚΤΗ ΑΤΟΜΙΚΗ 

ΕΦΗΒΩΝ

9. ΓΥΦΤΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΝΕ ΡΟΔΟΠΗΣ 2000 ΕΦΗΒ 02:20.40

200μ. ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ

ΝΕΑΝΙΔΩΝ

4. ΒΟΛΤΕΖΟΥ ΕΥΘΑΛΙΑ Ο.Φ.Θ.ΑΛΕΞ 2000 ΝΕΑΝ 02:40.99

ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ

6. ΠΑΝΤΑΖΙΔΟΥ ΚΛΕΟΠΑΤΡΑ Ο.Φ.Θ.ΑΛΕΞ 2001 ΚΡ-Α 02:38.33

ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Α’

5. ΠΑΝΤΑΖΙΔΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ Ο.Φ.Θ.ΑΛΕΞ 2003 ΠΚ-Α 02:44.56

8. ΓΚΟΥΛΙΟΥΔΗ ΜΑΡΙΝΑ ΝΟΑΛΕΞ 2003 ΠΚ-Α 02:52.51

ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Β’

2. ΤΡΙΠΑΚΗ ΑΠΟΣΤΟΛΙΑ Ο.Φ.Θ.ΑΛΕΞ 2004 ΠΚ-Β 02:47.82

5. ΔΕΛΗΓΙΑΝΝΟΥΔΗ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ Ο.Φ.Θ.ΑΛΕΞ 2004 ΠΚ-Β 02:58.67

6. ΜΕΤΑΛΛΙΔΟΥ ΑΘΑΝΑΣΙΑ ΝΟΑΛΕΞ 2004 ΠΚ-Β 03:04.60

50μ.ΥΠΤΙΟ 

ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ

13. ΚΩΤΑ ΔΕΣΠΟΙΝΑ Ο.Φ.Θ.ΑΛΕΞ 2001 ΚΡ-Α 00:33.40

15. ΠΟΥΛΙΟΥ ΙΩΑΝΝΑ ΝΕ ΡΟΔΟΠΗΣ 2001 ΚΡ-Α 00:33.79

23. ΟΥΡΕΙΛΙΔΟΥ ΣΟΦΙΑ ΝΕ ΡΟΔΟΠΗΣ 2001 ΚΡ-Α 00:34.76

24. ΚΑΠΟΥΛΑ ΒΑΣΙΛΙΚΗ ΝΗΡΕΑΣ ΟΡΕ 2002 ΚΡ-Α 00:34.82

30. ΚΟΡΩΝΙΔΟΥ ΕΙΡΗΝΗ Ο.Φ.Θ.ΑΛΕΞ 2001 ΚΡ-Α 00:35.78

33. ΠΡΟΚΙΔΗ ΕΙΡΗΝΗ-ΜΑΡΙΝΑ Ο.Φ.Θ.ΑΛΕΞ 2002 ΚΡ-Α 00:36.13

ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Α’

2. ΠΑΝΤΑΖΙΔΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ Ο.Φ.Θ.ΑΛΕΞ 2003 ΠΚ-Α 00:32.12

ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Β’

7. ΔΗΜΗΤΡΙΑΔΟΥ ΣΟΦΙΑ Ο.Φ.Θ.ΑΛΕΞ 2004 ΠΚ-Β 00:35.17

50μ. ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ

ΕΦΗΒΩΝ

13. ΠΕΛΤΕΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΝΕ ΡΟΔΟΠΗΣ 2000 ΕΦΗΒ 00:28.38

17. ΚΕΣΙΔΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ ΝΕ ΡΟΔΟΠΗΣ 2000 ΕΦΗΒ 00:28.91

ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Α’

3. ΒΟΛΤΕΖΟΣ ΕΥΣΤΡΑΤΙΟΣ Ο.Φ.Θ.ΑΛΕΞ 2003 ΠΠ-Α 00:29.36

7. ΠΑΛΑΚΙΔΗΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ Ο.Φ.Θ.ΑΛΕΞ 2003 ΠΠ-Α 00:30.21

8. ΣΕΡΑΦΕΙΜΙΔΗΣ ΣΕΡΑΦΕΙΜ ΝΟΑΛΕΞ 2003 ΠΠ-Α 00:32.23

400μ. ΕΛΕΥΘΕΡΟ

ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Α’

7. ΚΑΡΑΣΑΒΒΑ ΣΟΦΙΑ-ΦΩΤΕΙΝΗ ΝΟΑΛΕΞ 2003 ΠΚ-Α 04:59.85

10. ΤΣΙΠΛΑΚΗ ΧΡΙΣΤΙΝΑ ΝΕ ΡΟΔΟΠΗΣ 2003 ΠΚ-Α 05:08.96

ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Β’

5. ΞΕΝΙΤΟΠΟΥΛΟΥ ΚΑΛΛΙΟΠΗ Ο.Φ.Θ.ΑΛΕΞ 2004 ΠΚ-Β 05:06.90

100μ. ΥΠΤΙΟ 

ΠΑΙΔΩΝ

12. ΒΑΛΑΣΟΥΔΗΣ ΘΕΟΦΑΝΗΣ ΜΓΣ ΕΘΝ.ΑΛ 2002 ΠΑΙΔ 01:08.25

ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Α’

1. ΚΟΥΓΚΟΥΛΟΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ Ο.Φ.Θ.ΑΛΕΞ 2003 ΠΠ-Α 01:02.11

200 ΜΙΚΤΗ ΑΤΟΜΙΚΗ

ΝΕΑΝΙΔΩΝ

6. ΚΑΔΟΓΛΟΥ ΜΑΡΙΝΑ Ο.Φ.Θ.ΑΛΕΞ 1999 ΝΕΑΝ 02:42.54

ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Α’

7. ΠΑΠΑΖΟΛΟΥΔΗ ΑΝΝΑ-ΜΑΡΙΑ Ο.Φ.Θ.ΑΛΕΞ 2003 ΠΚ-Α 02:49.61

ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Β’

7. ΓΚΟΥΤΖΙΒΕΛΑΚΗ ΓΕΩΡΓΙΑ ΝΟΑΛΕΞ 2004 ΠΚ-Β 02:47.23

1,500μ. ΕΛΕΥΘΕΡΟ

ΠΑΙΔΩΝ

2. ΣΤΟΥΡΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ Ο.Φ.Θ.ΑΛΕΞ 2001 ΠΑΙΔ 16:43.87

6. ΚΟΤΖΑΜΠΑΣΗΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ ΝΕ ΡΟΔΟΠΗΣ 2001 ΠΑΙΔ 17:06.18

ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Α’

6. ΘΕΟΦΙΛΟΠΟΥΛΟΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΝΕ ΡΟΔΟΠΗΣ 2003 ΠΠ-Α 18:03.10

ΘΥΜΗΘΕΙΤΕ ΤΟΝ ΑΠΟΛΟΓΙΣΜΟ ΤΗΣ ΠΡΩΤΗΣ ΜΕΡΑΣ

ΘΥΜΗΘΕΙΤΕ ΤΟΝ ΑΠΟΛΟΓΙΣΜΟ ΤΗΣ ΔΕΥΤΕΡΗΣ ΜΕΡΑΣ

Share it