Με buzzerbeater στο φινάλε το διπλό των Φερών επί του Δημοκρίτειου στην Κομοτηνή(+photos)

Παρά την καλή εμφάνιση των παικτών του Δημοκριτείου η νεοσύστατη ομάδα της Κομοτηνής γνώρισε την πρώτη ήττα της στο πρωτάθλημα της ΕΚΑΣΑΜΑΘ απέναντι στη Θύελλα Φερών με σκορ 62-63.

Στο πρώτο ημίχρονο οι ομάδες εναλλάσσονταν στο σκορ, όμως με καλή άμυνα και ορθολογικούς αιφνιδιασμούς οι παίκτες του κ. Καρυπίδη κατάφεραν και πέτυχαν διψήφια διαφορά, “κλείνοντας” το τρίτο δεκάλεπτο στο 50-37.

Όμως, στο τέταρτο δεκάλεπτο οι Φέρες ανέβασαν ρυθμό, ευστόχησαν ακόμη και σε “τραβηγμένα” σουτ. Στα τελευταία λεπτά η διαφορά μειώθηκε στη μία κατοχή, ενώ στην τελευταία επίθεση το Δημοκρίτειο δέχθηκε το τρίποντο που του στέρησε την νίκη.

Τα δεκάλεπτα: 17-15, 28-29 (ημίχρονο), 50-37, 62-63 (τελικό σκορ)

ΔΗΜΟΚΡΙΤΕΙΟ: ΠΟΛΙΤΗΣ, ΣΤΑΣΙΝΟΠΟΥΛΟΣ, ΜΠΟΥΝΤΑΣ, ΟΙΚΟΝΟΜΑΚΗΣ, ΖΟΛΩΤΑΣ, ΡΥΑΚΙΩΤΑΚΗΣ, ΙΩΣΙΦΗΔΗΣ, ΚΩΣΤΑΣ, ΓΙΑΝΝΑΚΟΠΟΥΛΟΣ, ΛΑΚΑΣ, ΣΤΕΦΑΝΙΔΗΣ, ΝΤΑΓΙΑΝΤΗΣ.

ΘΥΕΛΛΑ ΦΕΡΩΝ:ΜΠΙΚΗΣ 5(1),ΞΕΝΟΣ 21(7),ΠΑΠΑΖΟΓΛΟΥ,ΔΑΒΟΥΔΑΝΗΣ 4,ΜΠΙΡΙΝΤΖΗΣ,ΜΟΚΑΛΗΣ 2,ΡΑΛΛΗΣ,ΜΠΑΜΠΛΗΣ,ΣΟΝΩΒΙΔΗΣ 15,ΜΠΕΡΜΠΕΡΗΣ 9(3),ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ 7,ΧΑΡΑΛΑΜΠΙΔΗΣ.