Ορέστης από… ατσάλι πέρασε με ανατροπή από την Βαρβάρα κερδίζοντας τον Αετό!

Σημαντική νίκη με ανατροπή εκτός έδρας επί του Αετού Βαρβάρας με 3-2 πέτυχε ο Ορέστης Ορεστιάδας στο πλαίσιο της 30ης αγωνιστικής στον 1ο όμιλο της Γ’ Εθνικής.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με τον Τσιρλίδη στο 1ο λεπτό αλλά ο Πασχαλίδης απάντησε στο 11′ ισοφαρίζοντας για τους Εβρίτες με κεφαλιά μετά από κόρνερ του Ανδρεάδη.

Στο 57′ ο Τσιρλίδης έδωσε εκ νέου το προβάδισμα στον Αετό, όμως ο Ορέστης έφερε “τούμπα” το ματς. Αρχικά ισοφάρισε στο 63′ με τον Σταματόπουλο έπειτα από γύρισμα του Ανδρεάδη και ο Τσιεγγελίδης στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων έδωσε την μεγάλη νίκη στους Θρακιώτες.

Έτσι η ομάδα του Νίκου Ουσταμπασίδη, με 4 αγωνιστικές να απομένουν για το φινάλε, εξασφάλισε την παραμονή στην κανονική διάρκεια και μένει να να σιγουρέψει ότι θα είναι και εκτός της θέσης που οδηγεί στα μπαράζ.

Το τέλος της αγωνιστικής βρίσκει τον Ορέστη στην 5η θέση με 50 βαθμούς. Επόμενη αγωνιστική υποχρέωση για τους Εβρίτες την Κυριακή 14 Απριλίου στις 16:00 στο ΔΑΚ Ορεστιάδας κόντρα στον Άρη Πετεινού.