Νέο γκολ Τηλαβερίδη, νέα νίκη για την Κ17 του Αστέρα με captain Νικολόπουλο!

Οι Αρκάδες, έχοντας με το περιβραχιόνιο τον ξανθιώτη αμυντικό Γιώργο Νικολόπουλο, κατάφεραν να προηγηθούν στο 29ο λεπτό με τον ξανθιώτη μεσοεπιθετικό Γιώργο Τηλαβερίδη και διπλασίασαν τα τέρματά τους με τον Δριγκάκη στο 65′. Οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να μειώσουν το σκορ στο 68ο λεπτό όμως ο Δάγλας με γκολ στο 90+4′ διαμόρφωσε το τελικό 3-1. Οι κιτρινομπλέ είχαν δοκάρι με τον Τζαμαλή στο 70ό λεπτό. Συμμετοχή στο ματς είχε και ο έτερος ξανθιώτης της παρέας, με τον Πασχάλη Μουχτάρη να περνά στο ματς ως αλλαγή στο 85′.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ: Κακαδιάρης, Αγγέλου (45′ Κουτσούνης), Κωνσταντόπουλος, Νικολόπουλος, Ντύρμα, Κάλα, Ανδρεάδης (85′ Μουχτάρης), Δριγκάκης (70′ Δάγλας), Αγγελάκης (70′ Τζαμαλής), Γεωργόπουλος (81′ Στραγκάς), Τηλαβερίδης