Μικτές Κ14: Συναρπαστικό φινάλε με νίκη της ΕΠΣ Ξάνθης στην ματσάρα της Κομοτηνής και Καβάλας επί του Έβρου!

Συναρπαστικά παιχνίδια έγιναν στα πλαίσια της 2ης στροφής του Ενωσιακού πρωταθλήματος Κ14, με την ΕΠΣ Ξάνθης σε ένα απίστευτο ματς στην Κομοτηνή να κερδίζει με 3-2 την ΕΠΣ Θράκης με τους γηπεδούχους να έχουν και χαμένο πέναλτι στο φινάλε, ενώ πολύ μεγάλο ματς έγινε και στην Καβάλα με την τοπική Ένωση να κερδίζει με ανατροπή στο 5′ λεπτό των καθυστερήσεων την ΕΠΣ Έβρο.

Σε ένα ματς που πάντως οι φιλοξενούμενοι εξέφρασαν  παράπονα για την διαιτησία, κυρίως για την φάση της ισοφάρισης που ήρθε από πέναλτι για το οποίο διαμαρτυρήθηκαν έντονα αλλά και για το γεγονός πως μετά την χαμένη εκτέλεση του Τσενάι που σταμάτησε στο οριζόντιο, όπως αναφέρουν από πλευράς ΕΠΣ Έβρου, ο ίδιος παίκτης έκανε επαφή πριν ο Γαλόπουλος με δυνατό σουτ ισοφαρίσει. Συγκλονιστικό ματς έγινε στην Κομοτηνή με την Ξάνθη να προηγείται με 0-2 οι γηπεδούχοι με δύο γκολ του Κενανίδη να ισοφαρίζουν όμως οι ξανθιώτες με τον Χαϊρεντίν Ιμάμ Εφέντη βρήκαν νέο γκολ για το προβάδισμα με τους γηπεδούχους να αγγίζουν την ισοφάριση όμως την εκτέλεση πέναλτι του κορυφαίου των γηπεδούχων, Κενανίδη απέκρουσε εντυπωσιακά ο Τερζίδης.

Αναλυτικά:

ΕΠΣ Θράκης – ΕΠΣ Ξάνθης   2-3 (45′, 51′ Κενανίδης – 21′ Κεχαγά Μέρτ, 42′ Καμίλης, 65′ Ιμάμ Εφέντη Χ.)

ΕΠΣ Καβάλας – ΕΠΣ Έβρου   2-1  (73′ Γαλόπουλος, 80+ Μήτρου – 58′ Τσουκνίδης)