Με Τηλαβερίδη αρχηγό, Νικολόπουλο “βράχο” και σκόρερ Μουχτάρη η νίκη της Κ17 του Αστέρα Τρίπολης!

Έχοντας σε εξαιρετική μέρα για ακόμα ένα ματς τους ξανθιώτες της η ομάδα Κ17 του Αστέρα Τρίπολης επικράτησε με 2-0 του Λεβαδειακού στα πλαίσια της 15ης στροφής του πρωταθλήματος.

Οι Αρκάδες προηγήθηκαν με τον Αγγελάκη στο 30ο λεπτό και στη συνέχεια υπήρξαν ευκαιρίες για ένα γκολ ακόμη. Ο Λεβαδειακός προσπάθησε αλλά δεν κατάφερε να “ξεκλειδώσει” την αντίπαλη εστία, με τον Αστέρα να σκοράρει στο 87ο λεπτό με τον ξανθιώτη επιθετικό Πασχάλη Μουχτάρη για το τελικό 2-0.

Σε ένα παιχνίδι που για δεύτερη φορά φέτος φόρεσε το περιβραχιόνιο του αρχηγού Γιώργος Τηλαβερίδης ενώ ο έτερος ξανθιώτης της παρέας Γιώργος Νικολόπουλος ήταν απροσπέλαστος προσθέτοντας ακόμα μια πολύ καλή εμφάνιση. Ο τρίτος ξανθιώτης της παρέας, Πασχάλης Μουχτάρης μπήκε αλλαγή στο 77′ και μέσα στα 13 λεπτά που αγωνίστηκε πέρα από το γκολ που πέτυχε δημιούργησε πολλά προβλήματα στην άμυνα της Λιβαδειάς.