Με Δόξα Βώλακα, Ηρακλή Αμμουδιάς και Νίκη Ευκαρπίας έκλεισε η 7αδα του μπαράζ των πρωταθλητών!

Ολοκληρώθηκε το πάζλ του μπαράζ των πρωταθλητών ΕΠΣ με φόντο την άνοδο στην Γ’ Εθνική καθώς μετά τους Ορέστη Ορεστιάδας, Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου, Άρη Πετεινού, Ορφέα Ελευθερούπολης στον 1ο όμιλο προστέθηκαν οι Δόξα Βώλακα, Ηρακλή Αμμουδιάς και Νίκη Ευκαρπίας.

Η ομάδα της Ευκαρπίας κέρδισε στο ντέρμπι κορυφής την ΑΕ Ευόσμου και κατέκτησε την πρώτη θέση στην ΕΠΣ Μακεδονίας, ο Ηρακλής Αμμουδιάς επικράτησε στον τελικό των πλέι οφ της ΕΠΣ Σερρών των Καλών Δένδρων με 2-1 ενώ η Δόξα Βώλακα ήταν η μεγάλη νικήτρια στο ντέρμπι κορυφής της τελευταίας στροφής στην ΕΠΣ Δράμας κερδίζοντας με 1-0 μέσα στην έδρα της Προσοτσάνης

Πλέον είναι ξεκάθαρο και διαμορφωμένο το πλήρες πρόγραμμα των αγώνων μπαράζ που εκκινούν την Κυριακή 14 Μάη με τη Δόξα να υποδέχεται στο Σιδηροχώρι την Ελευθερούπολη, ο Άρης στον Πετεινό τον Ηρακλή Αμμουδιάς ενώ ο Ορέστης Ορεστιάδας στην πρεμιέρα θα ταξιδέψει στον Βώλακα για να αντιμετωπίσει την τοπική Δόξα. Τα μπαράζ ολοκληρώνονται βάση προγράμματος στις 11 Ιουνίου με την άνοδο να παίρνουν οι τρεις πρώτες ομάδες.

Αναλυτικά το μενού με τους πρωταθλητές που έχουν γίνει γνωστοί (όλοι οι αγώνες ξεκινούν στις 17:00):