Σχετικά με εμάς | Επικοινωνία | Γίνε συνεργάτης

Με διπλό «χτύπημα» Γκαβανόζη απέδρασε από το Καλαμπάκι ο Εθνικός!

Ένα σπουδαίο διπλό πέτυχε ο Εθνικός Αλεξανδρούπολης επικρατώντας 2-1 στην έδρα της ΑΕ Καλαμπακίου στο πλαίσιο της 22ης αγωνιστικής της Γ’ Εθνικής.

Οι Εβρίτες με δύο γκολ του Γκαβανόζη, το δεύτερο μάλιστα στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων, έφυγαν με το τρίποντο από τη Δράμα πανηγυρίζοντας μία νίκη ψυχολογίας.

Το φιλμ του αγώνα έτσι όπως το κατέγραψε το athleticdrama.gr:

Στο 10΄σουτ του Καρακασίδη, μπλόκαρε ο τερματοφύλακας.

Στο 13΄σουτ του Γκουντενούδη έξω από την περιοχή, η μπάλα πέρασε άουτ.

Στο 25΄ο Γκαβανόζης κάνει το 0-1 μετά από εκτέλεση φάουλ από πλάγια, φάση στην οποία δεν βρήκε κανείς τη μπάλα και αυτή κατέληξε στα δίχτυα.

Στο 45΄εκτέλεση φάουλ από τους παίκτες της Αλεξανδρούπολης, διώχνουν οι αμυντικοί και στην επαναφορά ο Καρακασίδης σούταρε ψηλοκρεμαστά και η μπάλα χτύπησε στο οριζόντιο δοκάρι και κατέληξε άουτ.

Στο 48΄ο Τζιβανάκης βγαίνει τετ-α-τετ πλασάρει αλλά στέλνει τη μπάλα άουτ.

Στο 51΄σουτ του Γκουντενούδη, η μπάλα έφυγε άουτ.

Στο 83΄μακρινό σουτ του Γεωργιάδη, η μπάλα έφυγε από τα χέρια του τερματοφύλακα, άλλα για καλή του τύχη έφυγε κόρνερ.

Στο 90΄προβολή του Κλόγκερι και 1-1 το Καλαμπάκι.

Στο 90+5΄ο Γκαβανόζης με κοντινό πλασέ διαμόρφωσε το τελικό 1-2.

Συνθέσεις:

Α.Ε.Καλαμπακίου (Φιλίππου): Κελετσής, Θεοδοσιάδης (46′ Βασιλειάδης), Κυσσίδης (60′ Παυλίδης), Καλογκίρι, Μίτρε, Ντόβας, Τζιβανάκης, Στάικος (75′ Αραμπατζής), Σαββίδης, Κωνσταντινίδης (64′ Γεωργιάδης), Τσερκέζος.

Εθνικός Αλεξανδρούπολης (Δίγκας): Μπινόπουλος, Δορουγιδένης, Λυμπέρης, Γκαϊδατζής, Σωτηράκης, Γκουντενούδης, Γεωργαντζόπουλος, Κούπας (90+2 Δεδελούδης), Καρακασιδης (62′ Βουτσάς), Γκαβανόζης, Μαρασλής.