«Λύγισαν» κόντρα στην Εκμάθηση οι Κύκλωπες

Εντός έδρας ήττα με 39-27 από την Εκμάθηση Αθλημάτων γνώρισαν οι Κύκλωπες Αλεξανδρούπολης στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής της Α2.

Οι δύο ομάδες συμβάδιζαν στο σκορ στο πρώτο ημίχρονο, αλλά στο δεύτερο οι φιλοξενούμενοι πήραν το πάνω χέρι και έφυγαν με το διπλό από τον Έβρο.

Σε ακόμη μία καλή μέρα βρέθηκε ο Βαγγέλης Πιστόλας που ήταν ξανά πρώτος σκόρερ των Κυκλώπων αλλά και του αγώνα σημειώνοντας 15 γκολ.

Τα 5λεπτα: 2-4, 5-6, 9-8, 9-11, 10-13, 12-16 (ημίχρονο), 14-20, 17-25, 17-28, 22-31, 26-35, 27-39.

Κύκλωπες Αλεξανδρούπολης (Παπαχρήστου): Πιστόλας 15, Μπουλταδάκης, Μπλίντοφ 6, Χαραλαμπάκης, Σωτηρόπουλος, Οικονόμου 1, Παπαδόπουλος, Τουλιόπουλος 2, Γλήνιας, Χαριτούδης 3, Γονατίδης, Μπασδάνης, Νικολαΐδης.

Εκμάθηση Αθλημάτων (Υετίων): Ιμσιφίδης, Χαραλαμπάκης, Καράγγελος 6, Κιριμπίδης 2, Ιλέρης 9, Μαντζόπουλος, Μαμούρης 1, Γιαννακίδης 4, Γαλανός 3, Αχίλιας, Τζίνεβης 7, Λυμπούδης, Κουτσοκώστας 2, Μπουλούκης 4, Παπαγεωργίου, Σαββίδης 1.