Επιστροφή στις νίκες με σκόρερ τον Αλέξανδρο Μελισσόπουλο για την Ελλάς Σύρου!

Με τον ξανθιώτη επιθετικό, Αλέξανδρο Μελισσόπουλο να σημειώνει το δεύτερο προσωπικό τέρμα η Ελλάς Σύρου επικράτησε με 4-0 της Εράνης Φιλιατρών στα πλαίσια της 10ης στροφής του 3ου ομίλου της Γ’ Εθνικής

Αυτή ήταν η τέταρτη νίκη στο φετινό πρωτάθλημα για την ομάδα της Σύρου που έφτασε τους 13 βαθμούς ανεβαίνοντας στην 11η θέση. Το σκορ για την ομάδα της Σύρου άνοιξε ο Παυλόπουλος στο 24ο λεπτό, το 2-0 σημείωσε ο Αλέξανδρος Μελισσόπουλος 8 λεπτά αργότερα. Στο δεύτερο ημίχρονο η Ελλάς σημείωσε άλλα δυο γκολ και σε γενικές γραμμές η ομάδα ικανοποίησε με την εμφάνιση της, καθώς εκτός από τα γκολ είχε και πολλές ευκαιρίες.

Στο 85΄ μετά από ωραία κάθετη μπαλιά του Λαντίκα στον Κοντσι, ο Αργεντινός να πέρασε τον Σαββίδη που στην κενή εστία έγραψε το 3-0. Ένα λεπτό αργότερα μετά από εκπληκτική κυκλοφορία της μπάλας, ο Λαντίκας από κοντά έγραψε το 4-0.