Σχετικά με εμάς | Επικοινωνία | Γίνε συνεργάτης

Γ’ Εθνική: Στις καθυστερήσεις κέρδισε στην Αλεξανδρούπολη ο Πανθρακικός, ήττα με ανατροπή για Άβατο από Νέστο, βαθμός για Ορέστη στη Θέρμη!

Με τον Πανθρακικό να σκοράρει στο 93′ και να καταφέρνει να φύγει με μεγάλη εκτός έδρας νίκη από την Αλεξανδρούπολη διεξήχθη η 2η αγωνιστική του πρώτου ομίλου της Γ’ Εθνικής. Ανατρεπτική νίκη για Νέστο στην Χρυσούπολη επί του Άρη Αβάτου, ισόπαλο χωρίς τέρματα έληξε το ματς του Ορέστη στην Θέρμη. Ιστορικός πρώτος βαθμός στην Γ’ Εθνική για Άρη Πηγών

Στην Αλεξανδρούπολη σε ένα συγκλονιστικό ματς που όλα έγιναν στο δεύτερο μέρος ο Πανθρακικός προηγήθηκε με Σαραντίδη, ισοφάρισε η Αλεξανδρούπολη με εύστοχο πέναλτι του Κώστα Πατσιώρα όμως οι “πράσινοι” ήταν αυτοί που χαμογέλασαν στο τέλος με το γκολ του Λαρέα στο 93′ να είναι “χρυσό” δίνοντας το τρίποντο στην ομάδα της Κομοτηνής.

Ο Άρης Αβάτου αν και προηγήθηκε στην Χρυσούπολη με κεφαλιά του Κουτσούμπα είδε τους γηπεδούχους να αντιδράνε στην επανάληψη και με τέρματα των Σέα, Τανζού και Θωμαίδη ήρθε η ανατροπή για το Νέστο. Σπουδαίος βαθμός για τον Ορέστη στην Θέρμη, ιστορικό αποτέλεσμα για Άρη Πηγών στον Εύοσμο όπως και για τη Νέα Αμισσό στη Χανιώτη. Μεγάλο διπλό πήρε ο Ηρακλής Αμμουδιάς στην Καλαμαριά ενώ στο 95′ ο Απόλλωνας Κρύας Βρύσας πήρε τη μεγάλη νίκη με Κρηστώνη και έκανε το 2/2!

Αναλυτικά:

Αλεξανδρούπολη FC – Πανθρακικός  1-2 (85′(π) Πατσιώρας Κ. – 61′ Σαραντίδης, 92′ Λαρέα)

Απόλλων Καλαμαριάς – Ηρακλής Αμμουδιάς  0-1 (61′ Τζελίδης)

Απόλων Κρύας Βρύσης – ΠΑΟΚ Κρηστώνης  2-1 (10′ Τσερρίκου, 95′ Καράμπελας – 54′ Χατζηλιάδης)

Νέστος Χρυσούπολης – Άρης Αβάτου  3-1 (52’Σέα, 73′ Χαλίλ Ιμπράμ, 89′ Θωμαίδης – 41′ Κουτσούμπας)

Απόλλων Παραλιμνίου – ΠΟ Μουδανιών  1-0 (25′ Πλαστουργός)

ΑΟ Χανιώτης – ΠΑΟ Ποντίων Ν. Αμισού   0-0

ΑΕ Ευόσμου – Άρης Πηγών    0-0

Κιλκισιακός – Ποσειδώνας Ν. Μηχανιώνας   0-0

Θερμαϊκός Θέρμης – Ορέστης Ορεστιάδας    0-0