Έδωσε τον βαθμό στον Βόλο κόντρα στην Λαμία ο Τσελεμπάκης

Βόλος και Λαμία αναδείχθηκαν ισόπαλοι 1-1, στην αναμέτρηση της 24ης αγωνιστικής της Super League U19.

Η Λαμία έχασε πέναλτι στο 20ο λεπτό με τον Κοντονίκο, ενώ βρήκε δίχτυα για το 0-1 με τον νεαρό Κοντονίκο, στο 55ο λεπτό, στο δεύτερο ημίχρονο.

Ο Βόλος ανέβασε στροφές και έφτασε στο γκολ στο 86ο λεπτό, όταν ο Στεργίου εκτέλεσε το φάουλ και ο Εβρίτης Σαράντης Τσελεμπάκης διαμόρφωσε το τελικό 1-1.

Βόλος: Αυγερινός, Σίμος, Μαλαμούλης (67′ Βαινόπουλος), Καραστέργιος, Τριανταφύλλου (76′ Θεοδωρίδης), Αιχμαλωτίδης (59′ Κασιούρας), Στεργίου, Τσελεμπάκης, Καφεντζή (59′ Τουλουμενίδης), Παπαθανασίου (67′ Δήμου), Νταιλιάνι

Λαμία: Τρόπουλος, Σεντής, Καψαλιάρης, Λαμπρόπουλος, Ζαλοκώστας, Ρωμανός, Δρόσος, Τσάτσος, Γαλαριώτης, Βρέτας, Κοντονίκος

Photo Credits: talentabout.gr