Στον τελικό του Κυπέλλου ΕΠΣ Έβρου η Αλεξανδρούπολη FC!

Χάρη σε γκολ του Λάζαρου Μαντζίρη στο πρώτο ημίχρονο της παράτασης, η Αλεξανδρούπολη FC επικράτησε 1-0 του Ιπποκράτη στη Δραγάνα και προκρίθηκε στον τελικό του Κυπέλλου ΕΠΣ Έβρου όπου θα αντιμετωπίσει τον Ορέστη Ορεστιάδας.

Η κανονική διάρκεια έληξε χωρίς γκολ, αλλά και με δύο κόκκινες κάρτες! Με την ολοκλήρωση της κανονικής διάρκειας της αναμέτρησης, ο Γεωργαντζόπουλος της Αλεξ/πολης και ο Τρανόπουλος του Ιπποκράτη έμπλεξαν σε καβγά και αμφότεροι δέχτηκαν την κόκκινη κάρτα του διαιτητή Φιλιππίδη.

Στην παράταση ο Μαντζίρης ήταν ο παίκτης που έδωσε τη νίκη στην Αλεξανδρούπολη που θα διεκδικήσει τον τίτλο στον τελικό. Από την άλλη ο Ιπποκράτης που στάθηκε εξαιρετικά στο σημερινό ματς απέναντι σε μία ομάδα Γ’ Εθνικής, δεν θα έχει την ευκαιρία να διεκδικήσει το νταμπλ.