Ημέρα γηπεδούχων με 19 γκολ στην δεύτερη στροφή της Β2 ΕΠΣ Ξάνθης!

Με τρεις νίκες γηπεδούχων και δύο ισοπαλίες διεξήχθη η 2η στροφή στην Β2 κατηγορία της ΕΠΣ Ξάνθης στην οποία σημειώθηκαν 19 τέρματα, εκ των οποίων τα 10 από την Αναγέννηση Παλιάς Χρύσας!

Νέα εντυπωσιακή εμφάνιση πραγματοποίησε η καταιγιστική Αναγέννηση Παλιά Χρύσας που σκόραρε δέκα τέρματα απέναντι στους πιτσιρικάδες του Ζυγού φτάνοντας αισίως τα 18 τέρματα σε δύο ματς!

Το 2/2 έκανε και ο Νέστος Κύρνου που επικράτησε των πιτσιρικάδων του ΑΟΞ ενώ μετά το τρίποντο άνευ αγώνα η Θύελλα Μαγγάνων(φωτο πανω) επικράτησε του Ατρόμητου Χρύσας και είναι σε θέσης κορυφής

Ισόπαλο χωρίς τέρματα έληξε το γειτονικό ντέρμπι του Απόλλωνα Διομήδειας με τον Κεραυνό Παλαιού Κατραμίου ενώ εντυπωσιακό ματς με τέσσερα γκολ είχαμε στην Γενισέα με την ΑΕΚ Κυψέλης να προηγείται με 2-0 στο ημίχρονο όμως ο ΑΠΟΞ Ραιδεστού έβγαλε αντίδραση και κατάφερε με δύο γκολ στην επανάληψη να πάρει τον βαθμό.

Αναλυτικά:

Νέα Θύελλα Μαγγάνων – Ατρόμητος Χρύσας  2-0 (47′ Αγγελάκης, 85′ Καζαζιάδης)

Νέστος Κύρνου – ΑΟ Ξάνθη Β’  3-0 (12′ Σινασήογλου, 75′, 79′ Μουρσέλ Ανιλ)

ΑΠΟΞ Ραιδεστός – ΑΕΚ Κυψέλης  2-2 (55′ Κουραμίδης, 80′ Ψωμάς – 15′ Πουρναράκης, 43′ Μπλάτσιος)

Απόλλων Διομήδειας – Κεραυνός Π. Κατραμίου  0-0

Αναγέννηση Π. Χρύσας – Ηρακλής Ζυγού Β’  10-0 (14′, 53′, 70′ Μπουλούτ, 17′ Χακή Σελίμ, 22′ Σουκρήογλου, 30′ Γκατζηλίτης, 73′, 92′ Αϊμπέρκ, 76′ Μακρίδης, 87′ Μολλά Νουρή)

ΑΟ Βιστωνίδας Β’ – Κεσσάνη Ερασμίου  3-0α.α.

13. Κεσσάνη Ερασμίου -10 (0-6)*

* Η Κεσσάνη Ερασμίου δύο μηδενισμούς, ο Ατρόμητος Χρύσας ξεκινά με -10 ποινή που έχει από το περσινό πρωτάθλημα.