Σχετικά με εμάς | Επικοινωνία | Γίνε συνεργάτης

Αυλαία με ήττα στην Ευκαρπία για την Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου, πανηγυρίζει την άνοδο στην Γ’ Εθνική η Νίκη!

Με βαριά ήττα στην Ευκαρπία ολοκλήρωσε την παρουσία της στα μπαράζ ανόδου η Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου, με τους πρωταθλητές της ΕΠΣ Θράκης να τελειώνουν την παρουσία τους με 1 βαθμό από την ισοπαλία στην πρεμιέρα με Ορφέα Ελευθερούπολης. Με τη νίκη 5-0 η Νίκη Ευκαρπίας πανηγυρίζει την άνοδο της στην Γ’ Εθνική

Η ομάδα της Ευκαρπίας έχοντας και το μεγάλο βαθμολογικό κίνητρο και θέλοντας να εκμεταλλευτεί τις ιδιαιτερότητες του πλαστικού γηπέδου της μπήκε πιο δυνατά και έχοντας σε τρομερή μέρα για ακόμα ένα ματς τον πρώην παίκτη του ΑΟΞ, Κωνσταντίνο Κώστα μέχρι το πρώτο ημίωρο να πάρουν πολύ μεγάλο προβάδισμα τριών γκολ. Αρχικά στο 14′ με φοβερό σουτ εκτός περιοχής, στη συνέχεια στο 21′ με ωραίο κοντρόλ και σουτ στα όρια της περιοχής και στο 28′ ο Κωνσταντίνος Κώστα με νέο σουτ εκτός έκανε χατ τρικ.

Η ομάδα της Ευκαρπίας μάλιστα κατάφερε να βρει και τέταρτο γκολ πριν το φινάλε του πρώτου μέρους με τον Σουλίδη 42′ να διαμορφώνει το 4-0 που ήταν και το σκορ ημιχρόνου. Στην επανάληψη όπως ήταν λογικό ο ρυθμός έπεσε με το μόνο που άλλαξε ήταν το τελικό σκορ όταν στο 66′ ο Μποζίδης ανετράπη εντός περιοχής από τον Ζαχαράκη με τον ίδιο να εκτελεί την παράβαση για το 5-0 που έμεινε μέχρι τέλους με την ομάδα της Ευκαρπίας ανεξαρτήτως αποτελέσματος την τελευταία αγωνιστική στην Αμμουδιά να εξασφαλίζει την άνοδο της στην Γ’ Εθνική

Την αναμέτρηση διεύθυνε ο Νίτσας με βοηθούς τους Μίχο και Βαλιώτη όλοι τους της ΕΠΣ Λάρισας

ΝΙΚΗ ΕΥΚΑΡΠΙΑΣ(Γ. Καμπουρίδης): Πρέτσι, Ανδρεάκος, Σάββας, Πεχλιβανίδης, Γολιδόπουλος, Μπικιάρης, Κώστα, Μποζίδης, Σουλίδης(79′ Κάνιος), Συμιγδαλάς, Ρανδζής

ΔΟΞΑ Ν. ΣΟΔΗΡΟΧΩΡΙΟΥ(Σπ. Κουτσογιάννης): Ζαχαράκης, Χατζηπαπαθεοδωρίδης, Κάρλος, Κατσαούνης, Σίνης(46′ Κρικέλας), Κούτας, Τρούπκος(70′ Σαπαλίδης), Μπερμπερίδης(32′ Λεοντίδης), Κομισόπουλος(32′ Συμεωνίδης), Σκουτέλης, Γιώτης