Σχετικά με εμάς | Επικοινωνία | Γίνε συνεργάτης

Ασταμάτητη στην έδρα της η Νέα Βύσσα, νίκησε και το Ναύαρχο Βότση και έπιασε κορυφή!

Εκπληκτικό ξεκίνημα έχει κάνει στην Α2 βόλεϊ γυναικών ο νεοφώτιστος ΑΟ Νέας Βύσσας με μεγάλο όπλο την έδρα του στην οποία μετράει 3 νίκες σε ισάριθμα ματς. Τελευταίο του «θύμα» ο 2ος μέχρι σήμερα της βαθμολογίας Ναύαρχος Βότσης του οποίου και επικράτησε με 3-1 σετ στο κλειστό «Σοφία Κανίδου».

Με τη νίκη αυτή η Βύσσα προσπέρασε τον Βότση και έπιασε κορυφή όπου και ισοβαθμεί με τη Νέα Γενεά η οποία έχει όμως έναν αγώνα λιγότερο καθώς αυτή την ώρα κοντράρεται με τον Λαγκαδά.

Τα κορίτσια του Τάσου Βλασακίδη πριηγήθηκαν με 25-21, αλλά η ομάδα της Θεσ/νίκης ισοφάρισε σε 1-1 με 24-26. Η ομάδα του Έβρου πέρασε μπροστά στο σκορ παίρνωντας το 3ο σετ με 25-20 και κλείδωσε το τρίποντο επικρατώντας 25-14 στο 4ο.

Για τη Βύσσα έπαιξαν οι:  Μέλκα, Παπαδοπούλου, Σπυροπούλου, Παπαστεφάνου, Λελεντζή, Μαλούκου, λ- Κωνσταντινίδου. Αλλαγές: Σταματοπούλου, λ- Ξανθοπούλου.

Στην επόμενη αγωνιστική ο ΑΟ Νέας Βύσσας φιλοξενείται από τη Νίκη Αλεξανδρούπολης στο ντέρμπι του Έβρου.