Τεράστια Γιούβεντους στο Λονδίνο ανατροπή και πρόκριση κόντρα στην Τότεναμ! Ήττα έκπληξη απο Βασιλεία αλλά πρόκριση για Σίτι

Είναι βαριά της «Γιούβε» η φανέλα! Παρότι βρέθηκε με την πλάτη στον τοίχο από το γκολ του Σον, χτύπησε δις σε τρία λεπτά στο δεύτερο ημίχρονο και πήρε απίθανη πρόκριση επί της Τότεναμ (1-2). Η Βασιλεία νίκησε 2-1 στο Μάντσεστερ, αλλά η Σίτι προκρίθηκε στα προημιτελικά του Champions League για δεύτερη φορά στην ιστορία της

Με τον Ιγκουαΐν να σκοράρει το γκολ της ισοφάρισης και να μοιράζει αυτό της ανατροπής στον Ντιμπάλα, η ομάδα του Μασιμιλιάνο Αλέγκρι επικράτησε με 2-1 στο «Γουέμπλεϊ» και σε συνδυασμό με το 2-2 του πρώτου ματς, βρίσκεται στα προημιτελικά. Κατάθεση ψυχής από τους Ιταλούς, που ήταν ψυχωμένοι και δεν… μάσησαν από την ανωτερότητα της Τότεναμ για περίπου μία ώρα!

Η Μάντσεστερ Σίτι προκρίθηκε στα προημιτελικά του Champions League παρά την ήττα της με 1-2 απ’ τη Βασιλεία στο “City of Manchester”, καθώς είχε νικήσει 4-0 στην Ελβετία. Αυτή είναι η δεύτερη φορά που οι “πολίτες” θα βρεθούν στους “8” της Ευρώπης, ενώ η Βασιλεία πήρε τη νίκη κάνοντας ανατροπή με γκολ και ασίστ του Μοχάμεντ Ελιουνούσι.

Θυμίζουμε πως ήδη στα προημιτελικά του θεσμού βρίσκονται απο χθες οι Ρεάλ Μαδρίτης και Λίβερπουλ