Τρίποντο για τη Βύσσα στο τελευταίο εντός έδρας ματς της σεζόν!

Με τον καλύτερο τρόπο αποχαιρέτησε τους φιλάθλους του ο ΑΟ Νέας Βύσσας, καθώς στο τελευταίο παιχνίδι της φετινής σεζόν στο «Σοφία Κανίδου» επικράτησε 3-1 του Αρχέλαου Κατερίνης.

Η Βύσσα προηγήθηκε στα σετ με 25-22, αλλά ο Αρχελαος έφερε το ματς στα ίσια κάνοντας το 1-1 με 25-27. Ωστόσο, τα κορίτσια του Τάσου Βλασακίδη δεν επέτρεψαν στις αντιπάλους τους να διεκδικήσουν κάτι περισσότερο καθαρίζοντας το ματς με 25-18 & 25-19 σε 3ο και 4ο σετ αντίστοιχα.

Με αυτούς τους 3 βαθμούς που πήρε από αυτόν τον αγώνα η Βύσσα έφτασε τους 29 και έχει μαθηματικές ελπίδες ακόμα και για την 2η θέσηπου οδηγεί στα μπαράζ ανόδου. Για να γίνει βέβαια αυτό, η ομάδα του Έβρου θα πρέπει να νικήσει εκτός έδρας στην τελευταία στροφή του πρωταθλήματος τον Λαγκαδά και παράλληλα η ΧΑΝΘ να ηττηθεί με καθαρό σκορ από τον Ναύαρχο Βότση και η Νίκη Αλεξ/πολης να ηττηθεί από το Ανατόλια.