Ασταμάτητοι οι Έφηβοι της Ξάνθης που κέρδισαν μέσα στην Θεσσαλονίκη τον Ηρακλή!

Συνεχίζουν απτόητοι την πορεία τους προς τα τελικά του πρωταθλήματος Κ17 της Super League οι Έφηβοι της Ξάνθης που κέρδισαν με 2-1 τον Ηρακλή στο γήπεδο της Μίκρας.

Οι παίκτες του Κώστα Μπεδρελή παρά το γεγονός ότι βρέθηκαν νωρίς πίσω στο γκολ καθώς ο Ηρακλής προηγήθηκε στο 7ο λεπτό με αντεπίθεση, ισοφάρισαν με τον Δουλγέρη στο 23ο λεπτό, ενώ είχαν και δοκάρι με την κεφαλιά του Ιωάννου στο 35’. Στην επανάληψη έφτασαν στην ανατροπή με τον Σουλεϊμάν Οκάν στο 70’ διαμορφώνοντας το τελικό 1-2.

Με αυτό το αποτέλεσμα η ομάδα της Ξάνθης διατηρείται στην δεύτερη θέση της βαθμολογίας έχοντας 29 βαθμούς. Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Μιχαήλ Μιχούλιας με βοηθούς τους Τρασανίδη και Ξενιτόπουλο της ΕΠΣ Μακεδονίας.

ΑΟ ΞΑΝΘΗ: Ζουρνατζίδης, Θυμιάνης, Λεωντσάκος, Θεοφυλάκης (46’ Γκατζόγιας), Τενεκές, Μελιόπουλος, Γράβας (77’ Κιολεΐδης), Δουλγέρης, Τριανταφύλλου (77’ Γκασιμπαγιαζίδης), Σουλεϊμάν Οκάν, Ιωάννου (70’ Σπυριδωνίδης 89’ Κιούπης).