Κατέκτησε του Κύπελλο ΕΠΣ Δράμας πριν τον “τελικό ανόδου” με Άρη Πετεινού η Δόξα Βώλακα!

Μεγάλες στιγμές ζει ο Βώλακας καθώς η Δόξα μετά την κατάκτηση του πρωταθλήματος κατέκτησε και το Κύπελλο ΕΠΣ Δράμας κερδίζοντας στην διαδικασία των πέναλτι τον Πανδραμαϊκό με 3-2, μια εβδομάδα πριν το πολύ μεγάλο ματς με τον Άρη στον Πετεινό(11/6, 17:00 LIVE SA) στο ματς που θα κρίνει ποια ομάδα θα ακολουθήσει Ορεστιάδα και Ευκαρπία στην Γ’ Εθνική

Η ομάδα του Λευτέρη Ροδίτη κατάφερε να γράψει ιστορία στον μεγάλο τελικό απέναντι στην ομάδα του Πανδραμαϊκού, και μετά από τα συναρπαστικά και πολύ αγχωτικά 120 λεπτά(κανονικός αγώνα και παράταση) οπού δεν σημειώθηκε κάποιο τέρμα το παιχνίδι οδηγήθηκε στα πέναλτι.

Εκεί δύο πέναλτι του Πανδραμαϊκού κατέληξαν άουτ ενώ ο Παγκάκης απέκρουσε δύο πέναλτι και χάρισε το τρόπαιο στην ομάδα του. Για την ομάδα του Βώλακα σκόραραν οι Δράμπαλης, Μουζενίτοβ, Κασσός ενώ αστόχησαν οι Καρπιτσάρης, Τσαμπάζης. Για την ομάδα του Πανδραμαϊκού σκόραραν οι Παυλίδης και Μπάμπουρας ενώ αστόχησαν οι Αχαλινόπουλος, Κουκόλης και Μαχαίρας

Μετά τα πανηγύρια για την μεγάλη επιτυχία που δίνει εισιτήριο για τον θεσμό του Κυπέλλου Ελλάδας της νέας χρονιάς άπαντες στον Βώλακα στρέφουν την προσοχή τους στο πολύ μεγάλο παιχνίδι με τον Άρη στον Πετεινό την Κυριακή 11 Ιουνίου(17:00 LIVE SA) εκεί οπού οι πρωταθλητές Δράμας θέλουν μόνο νίκη για να πάρουν την άνοδο καθώς σε οποιοδήποτε άλλο αποτέλεσμα ευνοούνται οι πρωταθλητές Ξάνθης.

Photo Credit: Χριστίνα Γεωργιάδου