Εκτός έδρας ήττες για Άρη Πετεινου & Σιδηροχώρι σε Ευκαρπία και Αμμουδιά, μόνη πρώτη η Ελευθερούπολη στα μπαράζ ανόδου!

Με τον Άρη Πετεινού και την Δόξα Σιδηροχωρίου να χάνουν με το ίδιο σκορ(2-0) σε Ευκαρπία και Αμμουδιά αντίστοιχα και τον Ορφέα Ελευθερούπολης να πετυχαίνει και αυτός την πρώτη του νίκη που τον φέρνει μόνο πρώτο διεξήχθη η 2η αγωνιστική του 1ου ομίλου των μπαράζ πρωταθλητών ΕΠΣ με φόντο την άνοδο στην Γ’ Εθνική

Στην Ευκαρπία η ομάδα του Πετεινού δέχτηκε από ένα γκολ στα ξεκινήματα των ημιχρόνων ενώ διαμαρτύρεται και για ένα πέναλτι, ενώ το Σιδηροχώρι στην Αμμουδιά βρέθηκε πίσω στο σκορ από ένα αμφισβητούμενο πέναλτι ενώ στην επανάληψη και ενώ πίεζε δέχτηκε και δεύτερο τέρμα. Στην Ελευθερούπολη ένα γκολ ήταν αρκετά για τον Ορφέα κόντρα στην μαχητική ομάδα του Βώλακα.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 2ης αγωνιστικής και πως διαμορφώνεται η βαθμολογία:

Νίκη Ευκαρπίας – Άρης Πετεινού  2-0 (1′, 46′ Κώστα)

Ηρακλής Αμμουδιάς – Δόξα Ν. Σιδηροχωρίου  2-0 35′(π) Φιλιππίδης, 72′ Γκάλιος Ν.)

Ορφέας Ελευθερούπολης – Δόξα Βώλακα  1-0 (23′ Βακιρτζής)

Ρεπό: Ορέστης Ορεστιάδας