Με ήττες στο γκολ παρά την πολύ καλή παρουσία επιστρέφουν από Καβάλα οι Μεικτές της ΕΠΣ Θράκης!

Παρά την πολύ αξιόμαχη παρουσία τους τα τμήματα Κ14 και Κ16 των Μεικτών ομάδων της ΕΠΣ Θράκης δεν κατάφερε να πάρει θετικά αποτελέσματα στην Καβάλα χάνοντας σε αμφότερα τα ματς από την τοπική Ένωση στο γκολ!

Στον αγώνα των Παίδων η ομάδα του Κώστα Γεμενετζή αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ στο 22′ με τέρμα του Καραμανίδη έβγαλε αντίδραση και ισοφάρισε με ένα τρομερό τέρμα του Μακρίδη στο 30′. Το ματς στο δεύτερο μέρος είχε εκατέρωθεν ευκαιρίες όμως τελικά κρίθηκε στο 66′ με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του αρχηγού της Καβαλιώτικης ομάδας, Γκιαούρη.

Την επόμενη αγωνιστική οι πιτσιρικάδες της ΕΠΣ Θράκης θα αναζητήσουν την δεύτερη νίκη τους στο πρωτάθλημα παίζοντας στην Αλεξανδρούπολη με την ΕΠΣ Έβρου. Πρώτη νίκη για τους Καβαλιώτες στο Παιδικό πρωτάθλημα και την επόμενη αγωνιστική θα ταξιδέψουν στην Ξάνθη για να παίξουν με την τοπική Ένωση

Την αναμέτρηση διεύθυνε ο Παπακωνσταντίνου με βοηθούς τους Μαδένη και Λυγγερίδη της ΕΠΣ Σερρών

ΕΠΣ ΚΑΒΑΛΑΣ: Παπαδημητρίου, Ουλφανίδης, Παναγιώτης, Τάφα, Γκιαούρης, Τσέτος, Καραμιχάλης, Δερμιτζάκης, Παρίσσος, Μαλακός, Καραμανίδης

ΕΠΣ ΘΡΑΚΗΣ(Κ. Γεμενετζής):Καμπούρης, Ιμπίς, Τριανταφυλλίδης, Χασάν, Σερήφ, Ζαφειριάδης, Παγκοζίδης, Μακρίδης, Σκουλαρίδης, Τσιλιγγίρης, Αντωνίου

Συγκλονιστικό ήταν το παιχνίδι στους Νέους, με την ομάδα της ΕΠΣ Θράκης να παίρνει το προβάδισμα στο 19′ με σουτ του Κωνστανταράκη όμως οι Καβαλιώτες έβγαλαν αντίδραση και με τέρματα του Προβατίδη στο 20′ και του Ανανιάδη στο 29′ έκαναν την ανατροπή, ωστόσο ο Καρά Αχμέτ στο 37′ σκόραρε για την ΕΠΣ Θράκης κάνοντας το 2-2 που ήταν και το αποτέλεσμα ημιχρόνου. Στην επανάληψη οι Καβαλιώτες μπήκαν πιο δυνατά και στο 48′ ο Αποστολακάκης έδωσε ξανά το προβάδισμα στους γηπεδούχους με τον Ανανιάδη στο 61′ με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα να κάνει το 4-2. Το τελικό 4-3 διαμόρφωσε στο 76′ ο Κωνσγτανταράκης με απευθείας εκτέλεση φάουλ ενώ στο τελευταίο δεκάλεπτο οι Κομοτηναίοι πίεσαν χωρίς όμως να καταφέρουν την ολική επαναφορά

Ντούμπλαραν τις νίκες τους οι Νέοι της ΕΠΣ Καβάλας που την επόμενη αγωνιστική θα παίξουν στην Ξάνθη, ενώ για δεύτερο διαδοχικό ματς έμειναν με τις καλές εντυπώσεις οι Νέοι της ΕΠΣ Θράκης που στην αυλαία του πρώτου γύρου θα παίξει στην Αλεξανδρούπολη με την ΕΠΣ Έβρου.

Την αναμέτρηση διεύθυνε ο Μαδένης με βοηθούς τους Παπακωνσταντίνου και Λυγγερίδη της ΕΠΣ Σερρών

ΕΠΣ ΚΑΒΑΛΑΣ: Ανανιάδης, Καίπης, Ευαγγέλου, Σιαματάς, Σπηλιωτόπουλος, Πριονάς, Προβατίδης, Λάμτσε, Ανανιάδης, Χατζηχαραλάμπους, Αποστολακάκης

ΕΠΣ ΘΡΑΚΗΣ(Κ. Γεμενετζής): Ουζουνάκης, Βούζης, Αλή, Γιάκουπ, Κατσαούνης, Καρά Ιμπρ., Παχούμης, Παντίδης, Καρά Αχμ., Ντίνου, Κωνστανταράκης