Ανατρεπτικός Λεύκιππος κέρδισε στην παράταση την Σταυρούπολη!

Με τον Λεύκιππο να πανηγυρίζει έστω και στην παράταση την επιστροφή του στις νίκες βάζοντας τέλος στο αρνητικό σερί των τελευταίων αγώνων και μάλιστα με μεγάλη ανατροπή κόντρα στην Σταυρούπολη διεξήχθη η 17η στροφή του 4ου ομίλου της Β’ Εθνικής

Οι ξανθιώτες αν και βρέθηκαν από νωρίς να κυνηγούν την αντίπαλο πραγματοποιώντας αντεπίθεση διαρκείας στο δεύτερο ημίχρονο κατάφεραν την ανατροπή και αν ήταν πιο προσεκτική στο φινάλε και τη νίκη στην κανονική διάρκεια, ωστόσο στην παράταση η ομάδα του Λεύκιππου αποδίδοντας εξαιρετικά σε επίθεση και άμυνα έκανε και με επί μέρους 10-4 στην παράταση έφτασε στη νίκη επιστρέφοντας στην πρώτη εξάδα της βαθμολογίας

Διαιτητές: Ξενικάκης – Νέδογλου – Καντζουρίδης

Δεκάλεπτα: 17-24, 36-41(ημίχρονο), 55-52, 73-73(κ.α.), 83-77 (παράταση)

Λεύκιππος (Παπαδόπουλος): Καντά 11, Παπαδόπουλος, Παλλάκης 12, Μακαρατζής 15(1), Δεληγιάννης, Τσαλαπάτας, Τσίλογλου, Κατσαμούρης 22(1), Μπουτσακτσή 15, Μαλανδρής 4 (1), Χρήστου 4(1), Κάλτσος

ΕΚ Σταυρούπολης (Νίκου): Τζοβάρας 10, Μητρόπουλος 14(1), Βουρτζούμης, Φωτιάδης, Κουτουραντζόγλου, Λεπτοκαρίδης 2, Κυλαντωνίδης, Χολέβας 12, Δασκαλόπουλος 8, Παπαπασχάλης 12(1), Γκαβέζος, Κακαρούδης 19(1)