Ασταμάτητη η Ελπίδα Γενισέας κέρδισε το εξ΄ αναβολής με Σουφλί και έπιασε κορυφή!

Κορυφή έπιασε η εντυπωσιακή Ελπίδα Γενισέας που επικράτησε με 3-1 του Σουφλίου σε εξ’ αναβολής παιχνίδι για τον 1ο όμιλο της Γ’ Εθνικής κάνοντας το 3/3 και φιγουράρει στην κορυφή μαζί με την Καβάλα ’86.

Τα κορίτσια του Ασήμ Χατζητερζόγλου μπήκαν πολύ δυνατά στο παιχνίδι και μόλις στο 10′ πήραν κεφάλι στο σκορ με τέρμα της Ευαγγελίας Κατσαρού ενώ πριν καν συμπληρωθεί το πρώτο 20λεπτο η Ερμά Ραχίμ διπλασίασε τα τέρματα της ξανθιώτικης ομάδας που πήγε στα αποδυτήρια του γηπέδου της Γενισέας με 2-0 σκορ. Στην επανάληψη με καλή διαχείριση του αγώνα τα κορίτσια της Ελπίδας κράτησαν μακριά την αντίπαλη ομάδα και στο 80′ ανέβασαν τον δείκτη του σκορ στο 3-0 με σκόρερ ξανά την Ευαγγελία Κατσαρού, με το τελικό σκορ να διαμορφώνεται στο 85′ με αυτογκόλ.

Την αναμέτρηση διεύθυνε ο Αχιλλέας Μπαλάφας με βοηθούς τους Δημοσθένη Κυρίτση και Ευαγγελία Κέκου όλοι τους της ΕΠΣ Θράκης.