Προηγήθηκε όμως ηττήθηκε από ΑΟ Καβάλα σε ένα συγκλονιστικό ματς ο Ερμογένης Ξάνθης!

Ένα τρομερό ματς έγινε στο ΔΑΚ Ξάνθης με τον Ερμογένη Ξάνθης παρότι μπήκε εντυπωσιακά στο ματς και πήρε άνετα το πρώτο σετ δεν κατάφερε να πανηγυρίσει τη νίκη χάνοντας τελικά με 1-3 από τον ΑΟ Καβάλα.

Στο δεύτερο και τρίτο σετ οι φιλοξενούμενοι είχαν ελαφρά υπεροχή και κατάφεραν έστω και δύσκολα να τα κερδίσουν και να ανατρέψουν την κατάσταση όμως το καλύτερο αμφότεροι το κράταγαν για το τέλος με το τέταρτο σετ να είναι συγκλονιστικό, με συνεχείς διακυμάνσεις στο σκορ και εναλλαγές του νικητή με τους Καβαλιώτες να αποδεικνύονται πιο ψύχραιμοι στο φινάλε και με 31-29 να παίρνουν το σετ και τη νίκη με 3-1 μέσα στην Ξάνθη

Τα σετ: 25-17, 23-25, 22-25, 29-31