Ισόπαλο το ντέρμπι αιωνίων με «χρυσή» αλλαγή Ιωαννίδη!

Με τον Κομοτηναίο Φώτη Ιωαννίδη να περνάει ως αλλαγή στο 85′ και στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων του αγώνα να κερδίζει πέναλτι το οποίο εκτέλεσε εύστοχα ο Σπόραρ, ο Παναθηναϊκός ισοφάρισε σε 1-1 τον Ολυμπιακό που είχε προηγηθεί στο 84′ με τον Μπιέλ.

Ο Παναθηναϊκός ναι μεν δεν έκανε το 11Χ11 αλλά διατήρησε το αήττητο σερί του και παράλληλα την διαφορά του +10 από τον Ολυμπιακό.

Οι γηπεδούχοι δεν ήταν σε καλή ημέρα, ενώ είδαν τον Μπρινιόλι να τους κρατάει όρθιους μέχρι το 0-1, αποδείχτηκαν ωστόσο πολύ σκληροί για να… πεθάνουν.

Την ώρα που οι φιλοξενούμενοι έκαναν, πιθανότατα, την καλύτερης τους φετινή εμφάνιση, αλλά αυτή δεν αποδείχτηκε αρκετή για να φύγουν με το «διπλό» από τη Λεωφόρο και να αλλάξουν τα δεδομένα στο πρωτάθλημα.