Δεύτερη σερί νίκη για τον Βορέα Αλεξανδρούπολης, κέρδισε και την Προσοτσάνη!

Την δεύτερη νίκη του στο πρωτάθλημα, δεύτερη συνεχόμενη και πρώτη στην έδρα του πέτυχε ο Βορέας Αλεξανδρούπολης, επικρατώντας 27-23 της Προσοτσάνης.

Μπορεί η ομάδα της Δράμας να είχε το προβάδισμα στα πρώτα 35 λεπτά, από εκεί και μετά όμως ο Βορέας έκανε την ανατροπή και κράτησε το προβάδισμα του μέχρι το φινάλε, παίρνοντας ακόμη ένα δίποντο και φτάνοντας τους 4 βαθμούς στην Α2.

Στο σκοράρισμα την ομάδα του Έβρου οδήγησαν οι Νικόλοβα, Λαμπίδη και Σιαρβαρλή με 6 γκολ η κάθε μία. Σεβδίλη και Αθανασιάδου με 7 τέρματα έκαστη ήταν οι πρώτες σκόρερ της Προσοτσάνης και του αγώνα.

Τα 5λεπτα: 2-2, 4-4, 5-7, 8-10, 9-11, 11-13 (ημίχρονο), 13-15, 17-16, 19-18, 22-19, 25-20, 27-23.

Βορέας Αλεξ/πολης  (Χ. Ποντισίδης): Μπαλασούδη, Παντίδου, Νικόλοβα 6, Λαμπίδη 6, Καλαϊτζή Δελήα 4, Σιαρβαρλή 6, Κωτσιοπούλου 3, Καλαϊτζή Ε. 2, Παπαδοπούλου, Σεϊτλάρι, Καμποσιώρη, Βαφειάδου, Σαράτση 1, Μητρουλάκη.