ΕΠΣ Θράκης: Νικητής και του Super Cup ο Πανθρακικός!(+pics)

Ο Πανθρακικός μετά την κατάκτηση του πρωταθλήματος τον περασμένο Μάιο, είναι ο νικητής και του Super Cup “Νικόλαος Ντοσίδης» της ΕΠΣ Θράκης για το 2022.

Η ομάδα του Νίκου Μπαχαρίδη επικράτησε 3-1 στην παράταση της Δόξας Γρατινής, με την κανονική διάρκεια να ολοκληρώνεται με το σκορ στο 1-1, σε ματς που διεξήχθη στο ΔΑΚ Κομοτηνής. Έτσι ο Πανθρακικός κατέκτησε το 2ο Super Cup της ιστορίας του.

Η Δόξα ήταν εκείνη που άνοιξε το σκορ στο 50′ με τον Ξενάκη μετά από λάθος του γκολκίπερ του Πανθρακικού. Η απάντηση των πράσινων ήταν άμεση καθώς ο Σαπνάρας στο 57′ ισοφάρισε σε 1-1. Οι δύο ομάδες δεν μπόρεσαν να βρουν άλλο γκολ στα 90 λεπτά και οδηγήθηκαν στην παράταση. Στο β’ ημίχρονο αυτής και συγκεκριμένα στο 116′, ο Γκουτσίδης σκόραρε για τον Πανθρακικό και έδωσε τη νίκη στην ομάδα του. Στο τελευταίο λεπτό της παράτασης ο Νικολαΐδης διαμόρφωσε το τελικό 3-1.