Με φοβερό τέρμα του Φεϊζή Χασάνογλου η νίκη του Μακεδονικού επί του Καμπανιακού!

Φιλική νίκη με 2-0 επί του Καμπανιακού πέτυχε ο Μακεδονικός, χάρις σε ένα τρομερό γκολ του ξανθιώτη μπακ Φεϊζή Χασάνογλου με σουτ από μακρινή απόσταση, αλλά και του Ταχματζίδη.

Πέρα από τον Χασάνογλου βασικός αγωνίστηκε και ο Εβρίτης Απόστολος Σαραντίδης. Το επόμενο φιλικό παιχνίδι για τον Μακεδονικό είναι προγραμματισμένο για το απόγευμα της Τετάρτης (14/09, 17:00) με αντίπαλο τον ΑΟ Χανιώτη στην έδρα των «πρασίνων».

Οι δύο 11άδες του Μακεδονικού:

1ο ημίχρονο: Ιωαννίδης, Χασάνογλου, Λισγάρας, Κοτταρίδης, Τσουκάνης, Παναγιωτούδης, Γαρύφαλλος, Σιμόνι, Μιλισάβλιεβιτς, Σάντσεθ, Σαραντίδης

2ο ημίχρονο: Γουναρίδης, Μπενάκης, Σαραγιώτης, Γιαννούσης, Γερόλυμος, Γουνόπουλος, Λεωνιδόπουλος, Ζαννάκης, Ανθουλάκης (70′ Ιωακειμίδης), Γρηγοριάδης, Ταχματζίδης