Έβγαλε σημαντικά ντέρμπι η κλήρωση του Κυπέλλου ΕΚΑΣΑΜΑΘ! Ο δρόμος μέχρι τον τελικό

Πραγματοποιήθηκε στα γραφεία της ΕΚΑΣΑΜΑΘ η κλήρωση του Κυπέλλου “Τάσος Χαραλαμπίδης” της ΕΚΑΣΑΜΑΘ, με τους 23 συμμετέχοντες της φετινής διοργάνωσης να χωρίζονται σε 2 ομίλους και να μαθαίνουν όλο το πρόγραμμα τους μέχρι και τον μεγάλο τελικό.

Οι Νομοί με τις περισσότερες ομάδες που μετέχουν είναι οι Σέρρες και Καβάλα που έχουν έκαστος από 5 ομάδες, από 4 εκπροσώπους έχει η Ροδόπη ενώ από 3 έχουν Έβρος, Ξάνθη και Δράμα. Από τα ζευγαρώματα της Α’ φάσης αν μη τι άλλο ξεχωρίζει το ντέρμπι της Κομοτηνής μεταξύ της ΑΕΚ και του ΓΑΣ, με όλα τα ζευγαρώματα πάντως και στους δύο ομίλους να έχουν μεγάλο ενδιαφέρον με τον κάτοχο του τίτλου Λεύκιππο Ξάνθης να δοκιμάζεται στην Κομοτηνή κόντρα στο Δημοκρίτειο ενώ η περσινή φιναλίστ Ασπίδα Ξάνθης ξεκινά την διοργάνωση με ταξίδι στις Φέρρες

Αναλυτικά:

ΣΩΜΑΤΕΙΑ ΠΟΥ ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΥΝ

Β ΟΜΙΛΟΣ

1. ΓΑΣ ΘΥΕΛΛΑ ΦΕΡΩΝ

2. ΑΟ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ

3. ΜΓΣ ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ

4. ΑΣ ΔΗΜΟΚΡΙΤΕΙΟ ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ

5. ΜΓΣ ΑΕ ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ

6. ΓΑΣ ΚΟΜΟΤΗΝΗ

7. ΑΤΛΑΣ BC ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ

8. ΑΠΣ ΑΣΠΙΔΑ ΞΑΝΘΗΣ

9. ΑΟ ΛΕΥΚΙΠΠΟΣ ΞΑΝΘΗΣ

10. ΓΑΣ ΑΡΙΩΝ ΞΑΝΘΗΣ

11. ΣΑΚ ΑΣΤΕΡΑΣ

12. ΕΚ ΚΑΒΑΛΑΣ ΝΕΟΙ

Α ΟΜΙΛΟΣ 

1. ΑΓΣ ΡΟΥΠΕΛ ΣΙΔΗΡΟΚΑΣΤΡΟΥ

2. ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ

3. ΑΕ ΣΕΡΡΩΝ

4. ΓΣ ΣΕΡΡΕΣ 2017

5. ΑΟ ΗΡΑΚΛΕΙΑΣ

6. ΑΣ ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ

7. ΚΑΟ ΔΡΑΜΑΣ

8. ΑΟ ΠΡΟΣΟΤΣΑΝΗΣ

9. ΑΣ ΜΑΚΕΔΟΝΕΣ ΚΡΗΝΙΔΩΝ

10. ΑΟ ΚΑΒΑΛΑ

11. ΑΓ.ΒΑΡΒΑΡΑΣ ΜΠΑΣ ΚΑΒ

Β ΟΜΙΛΟΣ Α ΦΑΣΗ

Β01: ΜΓΣ ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ – ΕΚ ΚΑΒΑΛΑΣ ΝΕΟΙ

Β02: ΑΣ ΔΗΜΟΚΡΙΤΕΙΟ ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ – ΑΟ ΛΕΥΚΙΠΠΟΣ ΞΑΝΘΗΣ

Β03: ΓΑΣ ΑΡΙΩΝ ΞΑΝΘΗΣ – ΣΑΚ ΑΣΤΕΡΑΣ ΚΑΒΑΛΑΣ

Β04: ΓΑΣ ΘΥΕΛΛΑ ΦΕΡΩΝ – ΑΠΣ ΑΣΠΙΣ ΞΑΝΘΗΣ

Β05: ΑΟ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ – ΑΤΛΑΣ ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ BC

Β06: ΜΓΣ ΑΕ ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ – ΓΑΣ ΚΟΜΟΤΗΝΗ

Β ΟΜΙΛΟΣ Β ΦΑΣΗ

Β07: Β01 – Β02

Β08: Β06 – Β04

Β09: Β05 – Β03

Β ΟΜΙΛΟΣ Γ ΦΑΣΗ

Β10: Β08 – Β09

ΓΙΑ ΤΗΝ Δ ΦΑΣΗ ( FINAL FOUR ) ΠΡΟΚΡΙΝΟΝΤΑΙ ΟΙ ΝΙΚΗΤΕΣ ΤΩΝ ΑΓΩΝΩΝ Β10 ΚΑΙ Β07

ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΙ

FF01: Α08 – Β10

FF02: Α09 – Β07

ΤΕΛΙΚΟΣ

FF02 FF01

ΔΕΙΤΕ ΤΗΝ ΚΛΗΡΩΣΗ ΤΟΥ Α’ ΟΜΙΛΟΥ ΕΔΩ

Share it