Α2 Ανδρών Χάντμπολ: Αντιπάλους και πρόγραμμα έμαθαν οι Κύκλωπες, στις 8 Οκτωβρίου η πρεμιέρα

Στις 8 Οκτωβρίου θα αρχίσει φέτος το πρωτάθλημα της Α2 ανδρών του χάντμπολ όπως έγινε γνωστό από την Ομοσπονδία.

Από την κλήρωση της Τετάρτης προέκυψε το πρόγραμμα των εθνικών κατηγοριών, με τους Κύκλωπες Αλεξανδρούπολης που εκπροσωπούν όλη την Περιφέρεια ΑΜΘ στην κατηγορία να ξεκινούν το ταξίδι τους εντός έδρας με την Κοζάνη.

Το αναλυτικό πρόγραμμα του Β’ ομίλου στον οποίο θα λάβουν μέρος οι Κύκλωπες:

1η Αγωνιστική (08.10.2022)
Φαίακας Κέρκυρας – ΑΕΠ Πανόραμα
Αλέξανδρος Αξιούπολης – Άρης Θεσσαλονίκης
Κύκλωπες Αλεξανδρούπολης – ΑΟ Κοζάνης
Φοίβος Συκεών – Αρχέλαος Κατερίνης
ΓΑΣ Κιλκίς – Φίλιππος Βέροιας

2η Αγωνιστική (15.10.2022)
Εκμάθηση Αθλημάτων – Φαίακας Κέρκυρας
ΑΕΠ Πανόραμα – Αλέξανδρος Αξιούπολης
Άρης Θεσσαλονίκης – Κύκλωπες Αλεξανδρούπολης
ΑΟ Κοζάνης – Φοίβος Συκεών
Αρχέλαος Κατερίνης – ΓΑΣ Κιλκίς

3η Αγωνιστική (29.10.2022)
Αλέξανδρος Αξιούπολης – Εκμάθηση Αθλημάτων
Κύκλωπες Αλεξανδρούπολης – ΑΕΠ Πανόραμα
Φοίβος Συκεών – Άρης Θεσσαλονίκης
ΓΑΣ Κιλκίς – ΑΟ Κοζάνης
Φίλιππος Βέροιας – Αρχέλαος Κατερίνης

4η Αγωνιστική (05.11.2022)
Εκμάθηση Αθλημάτων – Κύκλωπες Αλεξανδρούπολης
Φαίακας Κέρκυρας – Αλέξανδρος Αξιούπολης
ΑΕΠ Πανόραμα – Φοίβος Συκεών
Άρης Θεσσαλονίκης – ΓΑΣ Κιλκίς
ΑΟ Κοζάνης – Φίλιππος Βέροιας

5η Αγωνιστική (19.11.2022)
Φοίβος Συκεών – Εκμάθηση Αθλημάτων
Κύκλωπες Αλεξανδρούπολης – Φαίακας Κέρκυρας
ΓΑΣ Κιλκίς – ΑΕΠ Πανόραμα
Φίλιππος Βέροιας – Άρης Θεσσαλονίκης
Αρχέλαος Κατερίνης – ΑΟ Κοζάνης

6η Αγωνιστική (26.11.2022)
Εκμάθηση Αθλημάτων – ΓΑΣ Κιλκίς
Φαίακας Κέρκυρας – Φοίβος Συκεών
Αλέξανδρος Αξιούπολης – Κύκλωπες Αλεξανδρούπολης
ΑΕΠ Πανόραμα – Φίλιππος Βέροιας
Άρης Θεσσαλονίκης – Αρχέλαος Κατερίνης

7η Αγωνιστική (03.12.2022)
Φίλιππος Βέροιας – Εκμάθηση Αθλημάτων
ΓΑΣ Κιλκίς – Φαίακας Κέρκυρας
Φοίβος Συκεών – Αλέξανδρος Αξιούπολης
Αρχέλαος Κατερίνης – ΑΕΠ Πανόραμα
ΑΟ Κοζάνης – Άρης Θεσσαλονίκης

8η Αγωνιστική (10.12.2022)
Εκμάθηση Αθλημάτων – Αρχέλαος Κατερίνης
Φαίακας Κέρκυρας – Φίλιππος Βέροιας
Αλέξανδρος Αξιούπολης – ΓΑΣ Κιλκίς
Κύκλωπες Αλεξανδρούπολης – Φοίβος Συκεών
ΑΕΠ Πανόραμα – ΑΟ Κοζάνης

9η Αγωνιστική (17.12.2022)
ΑΟ Κοζάνης – Εκμάθηση Αθλημάτων
Αρχέλαος Κατερίνης – Φαίακας Κέρκυρας
Φίλιππος Βέροιας – Αλέξανδρος Αξιούπολης
ΓΑΣ Κιλκίς – Κύκλωπες Αλεξανδρούπολης
Άρης Θεσσαλονίκης – ΑΕΠ Πανόραμα

10η Αγωνιστική (14.01.2023)
Εκμάθηση Αθλημάτων – Άρης Θεσσαλονίκης
Φαίακας Κέρκυρας – ΑΟ Κοζάνης
Αλέξανδρος Αξιούπολης – Αρχέλαος Κατερίνης
Κύκλωπες Αλεξανδρούπολης – Φίλιππος Βέροιας
Φοίβος Συκεών – ΓΑΣ Κιλκίς

11η Αγωνιστική (21.01.2023)
ΑΕΠ Πανόραμα – Εκμάθηση Αθλημάτων
Άρης Θεσσαλονίκης – Φαίακας Κέρκυρας
ΑΟ Κοζάνης – Αλέξανδρος Αξιούπολης
Αρχέλαος Κατερίνης – Κύκλωπες Αλεξανδρούπολης
Φίλιππος Βέροιας – Φοίβος Συκεών

 

Share it