Πρωταθλητές Super League 2 οι Νέοι του Αιγάλεω!

Το Αιγάλεω νίκησε 2-1 στην παράταση την Κηφισιά και πήρε το πρωτάθλημα στο πρωτάθλημα Κ20,  στο Ελ Πάσο.

Το Αιγάλεω άνοιξε το σκορ στο 24′. Ο Βασίλης Ραυτόπουλος με όμορφη ατομική ενέργεια νίκησε τον Δασκαλάκη δίνοντας το προβάδισμα στο Σίτι. Η Κηφισιά έφερε το παιχνίδι στα ίσια στο 75′ με σκόρερ τον Αντώνη Φλώκο. Η κανονική διάρκεια ολοκληρώθηκε στο 1-1 και ο τελικός οδηγήθηκε στην παράταση. Στο 112′ το Αιγάλεω έφτασε στο 2-1 με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Παλτόγλου, ενώ στο επόμενο λεπτό η ομάδα των βορείων προαστίων είχε δοκάρι με σουτ του Κουτσουπιά. Δεν άλλαξε το 2-1 και το Αιγάλεω πανηγύρισε το πρωτάθλημα

ΚΗΦΙΣΙΑ (Μαυρουδής): Δασκαλάκης, Τσουχλαράκης (76′ Κουτσουπιας), Μπάκος, Αποστόλου, Μαρκάκης (106′ Χρονακόπουλος), Κωνσταντακόπουλος, Φλώκος, Μιχόπουλος (9′ Ντόκο, 94′ Νταής), Δήμος (76′ Καρας), Δημοσθενιάδης, Γαντζούλας (46′ Καπαματζιαν).

ΑΙΓΑΛΕΩ (Στ. Μπαϊράμης) : Χριστοδουλίδης, Τσουμπακόπουλος (63′ Λευθεριώτης), Παπαβασιλόπουλος, Πρίφτι, Φωτεινός, Βεσέλι, Ραυτόπουλος Β (100′ Μητσάκος), Ραυτόπουλος Δ (115′ Δαρδανός), Σαρρής, Τσακλάνος (56′ Παλτόγλου), Ζούτας.