Νταμπλούχος ΕΠΣ Θράκης ο Πανθρακικός!!! Νικητής στον συγκλονιστικό τελικό με Γρατινή που κρίθηκε στα πέναλτι

Την κατάκτηση του 11ου Κυπέλλου της ιστορίας του πανηγυρίζει ο Πανθρακικός που ήταν ο μεγάλος νικητής ενός εκ των πλέον συγκλονιστικών τελικών της ΕΠΣ Θράκης, κερδίζοντας στην διαδικασία των πέναλτι με 7-6 την Δόξα Γρατινής, και ενώ στην κανονική διάρκεια του αγώνα μετά απο ένα τρομερό ματς οι δύο ομάδες αναδείχτηκαν ισόπαλες με 3-3!

Αξίζει να τονίσουμε πως απο τα έξι γκολ τα πέντε σημειώθηκαν στο πρώτο ημίχρονο(!). Πιο συγκεκριμένα στο 10′ ο Βάσκος άνοιξε το σκορ για τους “πράσινους” με τον Χασάν Μέριτς να ισοφαρίζει στο 20′. Στο 30′ ο Σιδηρόπουλος έδωσε εκ νέου προβάδισμα στον Πανθρακικό, με τον Κατσαρό στο 38′ να ισοφαρίζει εκ νέου. Στο 42′ ο Αμέτ Ερκάν έβαλε ξανά μπροστά στο σκορ την ομάδα του Νίκου Μπαχαρίδη όμως ο Κραββαρίτης στο 74′ έκανε το 3-3 που ήταν το σκορ τόσο στην κανονική διάρκεια όσο και στην παράταση, με τον Κεχαγιά να αποκρούει δύο πέναλτι χαρίζοντας το τρόπαιο στην ομάδα της Κομοτηνής