Νικητές οι Κύκλωπες στα Γιάννενα!

Με τους 2 βαθμούς της νίκης επιστρέφουν από τα Ιωάννινα οι Κύκλωπες Αλεξανδρούπολης.

Η ομάδα του Έβρου επικράτησε 29-26 των Ηπειρωτών. Οι Κύκλωπες από το 20λεπτο και μετά είχαν συνέχεια το προβάδισμα το οποίο έφτασε μέχρι και 5 γκολ διαφορά.

Δέκα λεπτά πριν το φινάλε ο τερματοφύλακας των Θρακιωτών Καραβασίλης τραυματίστηκε και την θέση του πήρε ο πολύπειρος Γλήνιας που προχώρησε σε σημαντικές επεμβάσεις. Έτσι, παρ’ όλο που τα Γιάννενα κατάφεραν να μειώσουν στα 2 γκολ, οι Κύκλωπες με Γλήνια αλλά και με όλους παίκτες να στέκονται στο ύψος των περιστάσεων, πανηγύρισαν τη νίκη.

Πρώτος σκόρερ για τους Κύκλωπες ο Πιστόλας με 8 γκολ και για τα Γιάννενα ο Γεωργίου επίσης με 8.

Τα 5λεπτα: 3-2, 6-4, 6-7, 9-10, 9-14, 12-16 (ημίχρονο), 13-18, 14-19, 18-22, 21-23, 23-25, 26-29.

ΑΟ Ιωαννίνων: Σιαράβας Κ., Γότσης 4, Παϊραμάνης 5, Αρλέτος, Τζελέπη 1, Χαβέλας, Ρίζος, Γεωργίου 8, Νάκος 5, Σιώμος 2, Σιαράβας Λ., Ζώης, Λέτσιος, Χοϊνάς, Κέγκος.

Κύκλωπες Αλεξ/πολης (Παπαχρήστου): Χαραλαμπίδης 6, Τουλιόπουλος 4, Καραβασίλης Δ. 1, Οικονόμου 1, Χαραλαμπάκης, Μπλίντοφ 1, Ναβροζίδης 2, Γλήνιας, Γκάρας 6, Πιστόλας 8.