Επιστροφή στις νίκες για ΑΟΞ, “χαμός” στην ουρά της Super League 2!

Νέο ενδιαφέρον στην ουρά έδωσαν τα κυριακάτικα (20/03) παιχνίδια της 25ης στροφής στον Α’ όμιλο. Ο Πιερικός ήταν η μόνη ομάδα από αυτές που μάχονται για τη σωτηρία που επικράτησε, με αποτέλεσμα ο 10ος Θεσπρωτός να απέχει 5 βαθμούς από τον 16ο ΑΟ Τρίκαλα!

Η ομάδα της Κατερίνης επέστρεψε στις επιτυχίες μετά από αρνητικό σερί τριών αγώνων και νίκησε άνετα 3-0 τον ΑΟΤ. Στην Καβάλα ο κατήφορος του ΑΟΚ συνεχίστηκε. Οι Αργοναύτες έχασαν 2-0 από τη Νίκη Βόλου, έμειναν για 6ο σερί ματς χωρίς τρίποντο και οι Νικιώτες διεύρυναν το αήττητο σερί τους στα 6 ματς.

Στην Ηγουμενίτσα ο Θεσπρωτός έφτασε τα 7 παιχνίδια χωρίς νίκη στο γήπεδό του. Αυτή τη φορά έμεινε στο 1-1 με τον Ολυμπιακό Βόλου. Η ισοφάριση για τους γηπεδούχους ήρθε στο 6ο λεπτό των καθυστερήσεων, με αποτέλεσμα οι Ερυθρόλευκοι να μείνουν στη 15η θέση. Ισόπαλοι, τέλος, 1-1 αναδείχτηκαν Απόλλων Πόντου και Απόλλων Λάρισας στη Νεά Ευκαρπία και ΠΟΤ Ηρακλής – Πανσερραϊκός στο Καυτανζόγλειο.