Νίκη απο…αέρως για τον Απόλλωνα Ξάνθης κόντρα στην Γενισέα(+pics)! Η βαθμολογία της Α’ ΕΠΣ Ξάνθης

Με κεφαλιά του Μπαζοίδη στο 65′ ο Απόλλωνας Ξάνθης ήταν ο νικητής στην αναμέτρηση με την Γενισέα που άνοιξε την αυλαία της 19ης αγωνιστικής στην Α’ κατηγορία της ΕΠΣ Ξάνθης

Η ομάδα του Θανάση Πέτσιου εκμεταλλευόμενη και τις αρκετές απουσίες που είχε η Γενισέα που παρατάχθηκε με ενδεκάδα ανάγκης ήταν ανώτερη στο ματς είχε πολύ καλές στιγμές με Μαρκοσιάν, Μπαζοίδη και Καλίδη όμως κατάφερε να βρει το γκολ της νίκης στο 65′ και να φτάσει τους 25 βαθμούς.

Απο την άλλη η Ελπίδα που έχει εξ’ ολοκλήρου το μυαλό της στον ημιτελικό του Κυπέλλου είχε μια καλή στιγμή σε φάουλ του Μελισσόπουλου, με την ήττα έμεινε στους 31 βαθμούς και την Τετάρτη θα παίξει το εξ’ αναβολής ματς με τον Ερμή Μάνδρας

Την αναμέτρηση διεύθυνε ο Άγγελος Κοτινούδης με βοηθούς τους Παύλο Καραλευθέρη και Άγγελο Τσίκα.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΞΑΝΘΗΣ(Θ. Πέτσιος): Φιλτανίδης, Μολώνης, Κυριαζίδης, Αραβίδης, Σελβίδης, Μπαργκάν, Καλλίδης, Αβραμίδης, Μαρκοσιάν, Μπαζοίδης, Ντζομιάδης

ΕΛΠΙΣ ΓΕΝΙΣΕΑ(Ασ. Χατζητερζόγλου): Ζαρζακόπουλος, Βασιλειάδης, Χατζηνικολαίδης, Γεωργιάδης, Μελισσόπουλος, Δημητριάδης Χρ., Καραπαζαρλής, Κανδυλίδης, Ξαντινίδης, Μπουνταγκίδης(16′ λ.τρ. Χακή Εμίν), Τάτσης

Αναλυτικά:

Απόλλων Ξάνθης – Ελπίδα Γενισέας   1-0(Μπαζοίδης)

Κυριακή 13/3, Ώρα 15:30

Γήπεδο Πετεινού: Απόλλων Διομήδειας – Άρης Πετεινού   (Διαλυνάς, Ασικίδης, Γκώγος)

Γήπεδο Θαλασσιάς: Αναγέννηση Θαλασσιάς – ΑΟ Βιστωνίδας   (Μολώνης, Παπαδόπουλος Δ., Κρυσταλλίδου)

Γήπεδο Τοξοτών: Αετός Τοξοτών – Ερμής Μάνδρας   (Μαστρογιαννάκος, Φεράτογλου, Κουτσογιάννης)

Γήπεδο Ζυγού: Ηρακλής Ζυγού – Φίλιππος Δροσερού   (Γκαϊτατζής, Ζαφειρίου, Πασχαλίδης)

Γήπεδο ΔΑΚ: Ασπίδα Ξάνθης – Π. Μελάς Κουτσού    (Ουζουνίδης, Βαμβακίδης, Οτουζμπίρ)

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. Άρης Πετεινού   47(59-13)

2. Αναγέννηση Θαλασσιάς   37(36-5)

3. ΑΟ Βιστωνίδας    32(30-15)

4. Ελπίς Γενισέας   31(32-20)*

5. Ηρακλής Ζυγού    26(33-25)*

6. Φίλιππος Δροσερού    26(31-20)

7. Απόλλων Ξάνθης    25(25-31)

8. Ασπίδα Ξάνθης  21(16-23)*

9. Παύλος Μελάς Κουτσού  18(28-44)

10. Απόλλων Διομηδείας   16(22-48)

11. Αετός Τοξοτών  16(20-38)

12. Ερμής Μάνδρας   6(16-66)*

*Έχουν ματς λιγότερο

** Ο Απόλλων Διομηδείας έχει δύο μηδενισμούς

Share it