Με το «αριστερό» στο 2022 ο Βορέας Αλεξανδρούπολης

Εντός έδρας ήττα γνώρισε στο πρώτο του ματς για το 2022 ο Βορέας Αλεξανδρούπολης.

Η ομάδα του Έβρου ηττήθηκε με 35-19 από τον Ορφέα Σουρωτής. Οι φιλοξενούμενες είχαν το προβάδισμα από την αρχή του ματς και έκλεισαν το ημίχρονο προηγούμενες με το ευρύ 19-9.

Στο δεύτερο μέρος τα πράγματα δεν άλλαξαν, ο Ορφέας διεύρυνε το προβάδισμα του και έφυγε με τη νίκη από την Αλεξανδρούπολη.

Τα 5λεπτα: 2-4, 4-7, 6-9, 7-10, 7-14, 9-19 (ημίχρονο), 10-21, 11-25, 13-28, 14-30, 17-33, 19-35 (τελικό).

Βορέας Αλεξ/πολης (Ποντισίδης): Παντίδου, Πατλάκα, Σιδηροπούλου, Νικόλοβα 3, Λαμπίδη 1, Βαρσάμη 1, Παρασκάκη, Καλαϊτζή – Δελήα Ι. 2, Μητρουλάκη, Δημητριάδη, Καμποσιώρη, Σαραΐση, Παπαδοπούλου 1, Σεϊτλάρι 3, Βαφειάδου 2, Μελισσίδη 6.

Ορφέας Σουρωτής: Τσολοζίδου, Εμμανουηλίδη 2, Ιωαννίδου 8, Ντουβαρτζή 4, Τσανακιτσίδου, Γαβριηλίδου 2, Βουλγαρίδου 5, Καλαπόπη 2, Αναστασιάδου 12