Χαμόγελα παρά την ήττα στην Καλαμαριά για τον Ποντιακό – Η νέα βαθμολογία στον όμιλο

Την ήττα με 3-1 από τον πρωτοπόρο της βαθμολογίας Μέντεκα στην Καλαμαριά, γνώρισε ο Ποντιακός στο εξ αναβολής ματς της 4ης αγωνιστικής στον 1ο όμιλο της Γ’ Εθνικής Γυναικών.

Σε ένα πολύ δυνατό και όμορφο παιχνίδι στην έδρα του Μέντεκα, η ομάδα του Έβρου παρά τις πολλές και σημαντικές απουσίες, στάθηκε πάρα πολύ καλά στο παιχνίδι και κατάφερε να προηγηθεί στο 35′ με την Σοφία Γρηγοριάδη. Η ισοφάριση ήρθε 5 λεπτά αργότερα. Νωρίτερα με το ματς στο 0-0, η Παρασκευοπούλου του Ποντιακού απέκρουσε το πέναλτι που κέρδισε ο Μέντεκας.

Το δεύτερο ημίχρονο δεν ξεκίνησε με τον καλύτερο τρόπο για την ομάδα της Παλαγίας αφού η γηπεδούχος προηγήθηκε στο 50′ με 2-1. Ο Ποντιακός από εκείνο το σημείο προσπάθησε να πιέσει για την ισοφάριση και έχασε 2-3 πολύ καλές ευκαιρίες με κορυφαία το δοκάρι στο 90′. Στην επόμενη φάση ήρθε το τρίτο γκολ του Μέντεκα για το τελικό 3-1.