Τέταρτη νίκη για την Ασπίδα Ξάνθης που νίκησε Πανόραμα και έπιασε τετράδα!

Νέα μεγάλη νίκη για την Ασπίδα Ξάνθης που κατάφερε να επικρατήσει με 58-50 του Πανοράματος σημειώνοντας την 4η νίκη για φέτος και τρίτη διαδοχική

Η ομάδα του Νεδίμ Καρά Αχμέτ αν και βρέθηκε να χάνει στο πρώτο δεκάλεπτο έβγαλε τρομερή αντίδραση και ανέτρεψε την διαφορά πριν το φινάλε του πρώτου ημιχρόνου, και κατάφερε να διατηρήσει το προβάδισμα μέχρι τέλους. Για την ομάδα της Ξάνθης τρομερό ματς έκαναν οι Σταυρούλα Καραλίδου, Μαμαλίγκατζη και Μπουτσούκη

Διαιτητές: Δημάδης-Δικταπανίδης

Δεκάλεπτα: 11-17, 31-28, 45-39, 58-50

Ασπίδα Ξάνθης (Καρά Αχμέτ): Καραλίδου Σ. 17(1), Μπουτσούκη 15(3), Τονικίδου, Μπαϊρακτάρ, Μαμαλίγκατζη 15(1), Καραλίδου Β., Χαλκίδου 2, Θεοδωρίδου, Καρακώστα 4, Χατζηαντωνίου, Μωυσένκου 5.

ΑΣ Πανόραμα (Καμπίτση): Μουμτζή, Κονδύλη, Πάππα 3(1), Ριτζαλέου 9, Καλογρίδου 11(3), Βατσιτσίδου 4, Κανέλλογλου 8, Ιωαννίδου, Κουλαρτσά 4, Βασλαματζή 11(2), Χατζηθεοδώρου, Ψαρέλη-Νικολή.