Νίκη για τον Παναθηναϊκό του Γκαρά επί του ΟΦΗ των Εβριτών

Tην δεύτερη νίκη του στο πρωτάθλημα της Volley League πανηγύρισε ο Παναθηναϊκός και μάλιστα στην έδρα του. Οι πράσινοι με λίμπερο τον Ορεστιαδίτη Δημήτρη Γκαρά, μετά την Κηφισιά νίκησαν και τον ΟΦΗ των Εβριτών Δεληκώστα, Αυτζιόγλου, Δαρίδη & Τσέλιου με 3-0 σετ και έφτασαν στους 6 βαθμούς σε δύο αγώνες και μάλιστα χωρίς απώλειες σετ.

Ο Παναθηναϊκός δεν άφησε περιθώρια αντίδρασης στον αντίπαλο του καθώς επιβλήθηκε άνετα του ΟΦΗ σε όλους τους τομείς και είναι χαρακτηριστικό ότι λίγο μετά τα μισά του πρώτου σετ το σκορ ήταν 16-9 για να λήξει τελικά με 25-16.Στο δεύτερο σετ ο Παναθηναϊκός δυσκολεύτηκε στην αρχή του σετ καθώς δεν μπορούσε να ξεκολλήσει από τον αντίπαλο καθώς ήταν ισόπαλος με 6-6 και 10-10.

Κάπου εκεί ο Παναθηναϊκός αφυπνίστηκε με ωραία τελειώματα και μεγαλύτερη προσοχή στην άμυνα πήρε προβάδισμα με 20-16 σε 22 λεπτά . Ο ΠΑΟ κατάφερε να τελειώσει το σετ με 25-20 σε 25 λεπτά.

Δεν άλλαξε κάτι στο τρίτο σετ καθώς ο Παναθηναϊκός είχε και πάλι τον έλεγχο από την αρχή ως το τέλος και το κατέκτησε τελικά με 25-20.

Εξαιρετική εμφάνιση έκαναν ο Πρωτοψάλτης, ο Ρανγκέλ και ο Στάλεκαρ από τον Παναθηναϊκό ενώ από τον ΟΦΗ ο Ντίβις που έπιασε τους 10 βαθμούς.

Διαιτητές: Ονόπας, Νικάκης, Παρατηρητής: Μαυρικίδης, Επόπτες: Βαρατάσης, Ρηγόπουλος, Γραμματεία: Παπασηφάκη.