ΕΠΣ Έβρου: Δομακίνης και Ρουσσίδης οδηγούν την κούρσα των σκόρερ στην Α’ κατηγορία!

Με τα ματς του Σαββατοκύριακου 23-24 Οκτωβρίου ολοκληρώθηκαν οι πρώτες 5 αγωνιστικές στην Α’ κατηγορία της ΕΠΣ Έβρου.

Στην βαθμολογία προπορεύεται ο Ιπποκράτης Αλεξ/πολης με 15 και τον ακολουθούν Άβαντας, ΑΕΔ και Ορέστης με 12.

Όσον αφορά την μάχη των σκόρερ, στην κορυφή της σχετικής λίστας ισοβαθμούν δύο παίκτες που ανήκουν σε ομάδες που δεν είναι στην πρώτη τετράδα του πρωταθλήματος. Ο λόγος για το Νίκο Δομακίνη και τον Θάνο Ρουσσίδη από την Θράκη Φερών και τον ΑΟ Νεοχωρίου αντίστοιχα που έχουν σημειώσει από 5 γκολ.

Με 4 γκολ ακολουθούν ο Βαρσαμίδης του Ιπποκράτη, ο Λαζαρίδης της Μαΐστρου, οι Λαζαρίδης & Γραικίδης του Άβαντα και ο Κυριζάκης του Εθνικού.

Όλοι οι σκόρερ στις πρώτες 5 αγωνιστικές:

5 ΓΚΟΛ
Ρουσσίδης (Νεοχώρι)
Δομακίνης (Θράκη Φερών)

4 ΓΚΟΛ
Βαρσαμίδης (Ιπποκράτης)
Λαζαρίδης (Μαΐστρος)
Λαζαρίδης (Ατρόμητος Άβαντα)
Γραικίδης (Ατρόμητος Άβαντα)
Κυριζάκης (Εθνικός Αλεξ/πολης)

3 ΓΚΟΛ
Καβατζικιώτης Θ.(Ατρόμητος Άβαντα)
Τζουμακίδης (ΑΕ Διδυμοτείχου)
Παπούδης (ΑΕ Διδυμοτείχου)
Μαντζίρης (ΑΕ Διδυμοτείχου)
Παντελίδης (ΑΕ Διδυμοτείχου)
Καπετανίδης (Άρδας Καστανεών)
Μπάμπιτς (Μαΐστρος)
Σιμτσάκης (Ιπποκράτης)

2 ΓΚΟΛ
Τσιαμπαρλής (Θράκη Φερών)
Παπαδάκης (Θράκη Φερών)
Κομεσίδης Δ. (Ατρόμητος Άβαντα)
Σισμανίδης (Ατρόμητος Άβαντα)
Φωτσιτζούδης (ΑΕ Διδυμοτείχου)
Τσιπλάκης (ΑΕ Διδυμοτείχου)
Κοτζά (Ορέστης Ορεστιάδας)
Παπαγιαννίδης (Ορέστης Ορεστιάδας)
Μπακογιάννης (Ορέστης Ορεστιάδας)
Ευθυμιάδης (Ιπποκράτης)
Κουρούδης (Έβρος Σουφλίου)

1 ΓΚΟΛ
Μαμρικισβίλι (Ιπποκράτης)
Τζελέπης (Ιπποκράτης)
Τρανόπουλος (Ιπποκράτης)
Γκουντενούδης (Ιπποκράτης)
Παπάζογλου (Ιπποκράτης)
Αγγελακάκης (Ιπποκράτης)
Γιαννακίδης (Ορέστης Ορεστιάδας)
Βλάχος (Ορέστης Ορεστιάδας)
Καραγιάννης (Ορέστης Ορεστιάδας)
Σταματόπουλος (Ορέστης Ορεστιάδας)
Ντόλας (Θράκη Φερών)
Γκαβανόζης (Θράκη Φερών)
Μαυρομάτης (Θράκη Φερών)
Ευστρατιάδης (Ατρόμητος Άβαντα)
Κρομμύδας (Ατρόμητος Άβαντα)
Μωραΐτης (Ατρόμητος Άβαντα)
Καραπατσιάς (Ατρόμητος Άβαντα)
Φραγγουλίδης (Ατρόμητος Άβαντα)
Ντινούδης (Άρδας Καστανεών)
Ναλμπάντης (Άρδας Καστανεών)
Οικονόμου (Ένωση Οινόης)
Δαγλαράς (Ένωση Οινόης)
Νικολάου (Ένωση Οινόης)
Αστεριάδης (ΑΕ Διδυμοτείχου)
Σιναπίδης (ΑΕ Διδυμοτείχου)
Αντωνακούδης (Ποντιακός)
Παπαδάκης (Ποντιακός)
Μαργαρίτης (Ποντιακός)
Σιγρέκης (Νεοχώρι)
Λαζίδης (Έβρος Σουφλίου)
Πάγια (Έβρος Σουφλίου)
Μαρασλής (Μαΐστρος)
Καλομπρατσίδης (Μαΐστρος)
Πλουμίδης (Εθνικός Αλεξ/πολης)
Τζορμπατζούδης (Εθνικός Αλεξ/πολης)

 

Share it