Μανώλης Σιώπης: “Δεν έχω νιώσει έτσι ξανά στην Εθνική. Αν συνεχίσουμε έτσι, σύντομα θα βρεθούμε σε μεγάλη διοργάνωση!”

Ο Μανώλης Σιώπης υποστήριξε ότι αν η Εθνική συνεχίσει έτσι θα βρεθεί σύντομα σε μεγάλη διοργάνωση, ενώ αναφέρθηκε στο καταπληκτικό κλίμα που έχει διαμορφωθεί στο αντιπροσωπευτικό συγκρότημα.

Πιο συγκεκριμένα ο Εβρίτης διεθνής μέσος της Τραμπζονσπόρ δήλωσε:

«Πιστεύαμε στη νίκη πριν από το ματς, ήμασταν όλοι σε εκπληκτική κατάσταση. Το δείξαμε στο πρώτο ημίχρονο, δεν επηρεαστήκαμε από το γεμάτο γήπεδο, ήμασταν πιστοί στο πλάνο του προπονητή.

Είναι καθοριστική η φάση του πέναλτι. Όταν δέχεσαι γκολ στις αρχές του ημιχρόνου βαραίνουν τα πόδια. Μετά το 2-0 το ματς τελείωσε. Με την Εθνική κάναμε πολύ καλές εμφανίσεις. Η ομάδα δείχνει ότι κάτι καλό πάει να χτίσει κι αυτό αρχίζει από το σταφ. Δεν έχω νιώσει έτσι ξανά στην Εθνική, ο ένας για τον άλλον. Αν συνεχίσουμε έτσι, σύντομα θα βρεθούμε σε μεγάλη διοργάνωση. Πάμε για νίκες στα δύο τελευταία ματς. Σε όλα τα παιχνίδια πήγαμε για νίκες, άσχετα αν ήρθαν ή όχι».