Βαριά εντός έδρας ήττα για τον ΓΑΣ Κομοτηνή στην πρεμιέρα της Β’ Εθνικής

Με 95-57 στην έδρα της από τον ανώτερο Αίαντα Ευόσμου, γνώρισε στην 1η αγωνιστική της Β’ Εθνικής ο ΓΑΣ.

Η ομάδα της Κομοτηνής ξεκίνησε πολύ δυνατά στο 1ο 10λεπτο και έπαιξε στα ίσια τον Αίαντα έχοντας μάλιστα το προβάδισμα στο σκορ. Στο 2ο 10λεπτο όμως έχασε την προσήλωση της στην άμυνα και από δικά της λάθη έδωσε εύκολα καλάθια στους φιλοξενούμενους που ξέφυγαν στο σκορ. Στο 3ο 10λεπτο η ομάδα της Ροδόπης ισορρόπησε το παιχνίδι και κέρδισε στο επιμέρους σκορ. Το άγχος, η απειρία και τα πολλά λάθη στο 4ο 10λεπτο εκτόξευσαν την διαφορά στους 38 πόντους.

ΓΑΣ Κομοτηνή-Αίας Ευόσμου 57-95

Διαιτητές: Ξενικάκης-Παπαγεωργίου-Λαδάς

Δεκάλεπτα: 21-21, 30-51, 52-73, 57-95

ΓΑΣ Κομοτηνή (Φωτεινάκης): Κάφκε 3(1), Κιατίν, Παπανδρεόπουλος 23(1), Ζεκεριέ 7(1), Κάλτσος 2, Ναλμπάντης 5(1), Γκιουζελίδης 8, Χαλήλ 9, Ρίννης

Αίας Ευόσμου (Κωστόπουλος): Αναστασόπουλος, Σεκαδάκης 7, Κοτσάνος 7, Ματαλών 14, Γαλανίδης 18(3), Μάρουσιτς 6, Παναγιώτου, Μπαλτζόπουλος 6, Κιγμέτογλου 17, Κάτζος 5(1), Καλαμπάκας 15.

Photo Credits: paratiritis-news.gr