Photos: Πρώτη νίκη με εντυπωσιακή εφτάρα του ΑΠΟΞ κόντρα στους 11 του Εχίνου!

Μετά την ισοπαλία της πρεμιέρας στην Χρύσα ο ΑΠΟΞ πανηγύρισε την πρώτη νίκη της σεζόν επικρατώντας με το επιβλητικό 7-2 του Εχίνου Σπορ στα πλαίσια της 2ης αγωνιστικής της Β’ κατηγορίας της ΕΠΣ Ξάνθης.

Στην αναμέτρηση του Αμοιρίδειου, στο οποίο ο Εχίνος έφτασε με 11 παίκτες, ο ΑΠΟΞ μπήκε πολύ δυνατά και αφού απείλησε με τον Κυριακίδη κατάφερε να ανοίξει το σκορ με απευθείας χτύπημα…κόρνερ(!) του Τουράν Ντουμπάν, με αυτό το γκολ να δίνει “φτερά” στους γηπεδούχους που ανέβασαν την πίεση τους και στο 23′ έκαναν το 2-0 με τον Ξενόπουλο. Στο 33′ ο Πασχάλης Νικάκης ευστόχησε απο 11μέτρα και ανέβασε τον δείκτη του σκορ, ενώ το 4-0 που ήταν το σκορ ημιχρόνου διαμόρφωσε στο 35′ ο Κοτσιάρης.

Στην επανάληψη με δύο γκολ του Ξενόπουλου στο 55′ και 58′ και ακόμα ένα του Ντουμπάν στο 63′ έφερε το σκορ στο ευρύ 7-0. Η ομάδα του Εχίνου που πάλευε όσο μπορούσε με 11 παίκτες και αρκετούς εκ των οποίων μικρούς ηλικιακά κατάφεραν να σκοράρουν δύο φορές πριν το φινάλε αρχικά με τον Χατζή Μεμίς στο 76′ και εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Εγιούπ Χατζηχασάνογλου στο 82′ διαμόρφωσαν το τελικό 7-2

Την αναμέτρηση διεύθυνε ο Βασίλης Ουζουνίδης με βοηθούς τους Τσεκμέ και Καραλιά.  Δείτε ΕΔΩ τα αποτελέσματα της 2ης αγωνιστικής στην Β’ κατηγορία της ΕΠΣ Ξάνθης

ΑΠΟΞ: Συράγγος, Ντουμπάν, Φελεκίδης(60′ Παπαδόπουλος), Φραγκούλης, Θεοδωρίδης, Κυριακίδης(46′ Σαββίδης Τ.), Βαρελάς(62′ Βακαλόπουλος), Νικάκης(70′ Κοτσάνης), Καραγκιουλμέζης, Κοτσιάρης(46′ Χιώτης), Ξενόπουλος

ΕΧΙΝΟΣ ΣΠΟΡ: Γιουρούκ, Οσμάν Κεχαγιά, Χαλήλ Ογλού, Σαρ, Καμπούρ, Χατζήμεμις, Βιντηνλή, Κουστσή, Κοτς, Χατζηχασάνογλου, Ντελή Χασάν