Οι 32 ομάδες που προκρίθηκαν στην Β’ φάση του Κυπέλλου Ελλάδας

Με 8 εκκρεμότητες να απομένουν πραγματοποιήθηκε το κυρίως μενού της Α’ φάσης του Κυπέλλου Ελλάδας, με τους Άρη Αβάτου και Αλεξανδρούπολη να μπαίνουν στην κληρωτίδα και της Β’ φάσης τα παιχνίδια της οποίας θα γίνουν στις 12 Σεπτεμβρίου.

Απο το 1ο γκρούπ που ήταν οι ομάδες της Θράκης να σημειώσουμε πως πέρα απο τον Ορφέα αποκλείστηκαν επίσης οι Νέστος Χρυσούπολης και Μέγας Αλέξανδρος Ορφανίου ενώ την πρόκριση πήρε ο Πανδραμαϊκός όσον αφορά της ομάδες της Ανατολικής Μακεδονίας

Αναλυτικά το πρόγραμμα και τα αποτελέσματα της πρώτης φάσης:

1ος όμιλος

Ποσειδών Μηχανιώνας-Απόλλων Παραλιμνίου 4-1 παρ. (1-1 κ.α.)
Εδεσσαϊκός-Εθνικός Ν. Κεραμιδίου 2-0
Μ. Αλέξανδρος Τρικάλων-Ηρακλής Αμπελοκήπων 1-0
Αλεξανδρούπολη FC-Θερμαϊκός Θέρμης 2-0
Ορφέας Ξάνθης-Αγροτικός Αστέρας 0-4
ΑΣ Γιαννιτσά-Άρης Αβάτου 1-2
Εθνικός Σοχού-Νέστος Χρυσούπολης 1-0
Θύελλα Σαρακηνών-Πανδραμαϊκός 1-3
Αναγέννηση Πλαγιάς-Μ. Αλέξανδρος Ορφανίου 2-1
Απόλλων ΚαλαμαριάςΜακεδονικός 0-3 α.α.

2ος όμιλος

Παναγρινιακός-Ηρακλής Λάρισας 4-3 πέν. (0-0 κ.α., παρ.)
ΠΟ Φήκης-Αναγέννηση Άρτας 1-0
Αχέρων Καναλακίου-Αετός Μακρυχωρίου 2-0
ΟΦ Αγίου Ματθαίου-Θησέας Αγριάς 0-1
Κτηνοτροφικός Αστέρας Καληράχης-Αμβρυσσέας Διστόμου 1-2 παρ. (1-1 κ.α.)
Ναυπακτιακός Αστέρας-Τηλυκράτης 0-3
ΑΟ Υπάτου-Αμβρακικός Λουτρού 7-1
ΑΕ Λευκίμμης-Ατρόμητος Παλαμά 3-2 παρ. (2-2 κ.α.)
Κοζάνη-Δήμητρα Ευξεινούπολης 2-1
ΑΕΠ Κοζάνης-ΠΟ Ελασσόνας (5/9)

3ος όμιλος

Ερμής Μελιγούς-Φοίνικας Ν. Επιδαύρου 3-2
Άρης Σκάλας-Ερμιονίδα 1-0
Νέα Αρτάκη-ΠΑΟ Βάρδας 1-0
Ηλιούπολη-Αίας Γαστούνης 4-0
Φωστήρας-Παναχαϊκή 1-2
ΠΑΟ Ρουφ-Παναιγιάλειος (5/9)
Εθνικός Σκουλικάδου-ΑΟ Διαβολιτσίου (5/9)
ΠανιώνιοςΑταλάντη 0-3 α.α.
Διαγόρας ΒραχνέικωνΖάκυνθος 3-0 α.α.
Άνευ αγώνα: Χαραυγιακός

4ος όμιλος

ΑΕ Νεάπολης-Αήττητος Σπάτων 0-3
Προοδευτική-Σαντορίνη 2-0
Γιούχτας-Αλμυρός Γαζίου 1-0
Πόρος-Αίας Σαλαμίνας 3-4 πέν. (0-0 κ.α., παρ.)
ΑΟ Αγίου Νικολάου-Αστέρας Βάρης 2-0
ΑΟ Άνω Μερά Μυκόνου-Εθνικός (5/9)
Αιολικός-Πανελευσινιακός (5/9)
Άρης Σούδας-ΑΟ Καραβάς (5/9)
Ατσαλένιος-ΑΟ Πυλίου Κω (5/9)
Αναγέννηση Ιεράπετρας-Κερατσίνι (5/9)

Share it